Tesettür Gömlek Modelleri 2023

Tesettür gömlek, boyun bölgesine kadar kapalı olan ve önden düğmeleri olan bir tesettür giyeceğidir. Normal gömlekten farklı olarak boyu ve boyun bölgesine kadar kapalı olmasını örnek gösterebiliriz. Tesettür gömlek modelleri, tesettür giyinen bayanların günlük hayatta en çok tercih ettiği kıyafetlerden biridir.

Tesettür Gömleklerin Özellikleri

Tesettür gömlek modelleri kumaş olarak poplin, likralı, kot ve pamuklu olarak ayrılmaktadır. Her bir kumaş giyilecek mevsime ve kombine göre seçilmektedir. Tesettürlü kadınların gömlek seçenekleri ise volanlı, dik yakalı, fırfırlı ve spor gömleklerdir. Bu gömlekler uzun ve salaştır. Bu sebeple pantolon giyildiğinde gayet rahat bir şekilde kullanılır. Spor tesettür gömlek ise günlük hayatta rahatlıkla kullanılır. Bunun yanı sıra spor gömlek ile giyilen şalın ve pantolonunda spor tarzda olması gerekir. Böylece istediğiniz kombini elde edebilirsiniz.

Klasik tesettür gömlek üzerine giyilen yelekler, iş hayatında şıklık yaratmaktadır. Renk seçimini ten renginize göre yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Açık ten rengine sahip kişiler, koyu tonları, buğday tenli ve esmer kişiler daha çok açık ve can alıcı renkleri tercih etmelidir. Oldukça şık duran bu gömlekleri giyerken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Fazla kilosu olan kadınların enine çizgili gömlekler yerine boyuna çizgileri olan gömlekleri tercih etmesi daha iyi olacaktır. Enine doğru olan çizgiler her zaman daha yapılı ve kilolu göstermektedir. Boyuna çizgiler ise her zaman daha zayıf ve daha minyon göstermektedir. Yeni model tesettür gömlek modellerine https://www.nurtuba.com.tr/tesettur-gomlek sayfasından bakabilirsiniz.

Tesettür Gömlek Kombini

Tesettür gömlek ile günlük hayatınızda kolayca kombin yapabilirsiniz. Ancak giydiğiniz gömleğin kombini oldukça önemlidir. Beyaz bir gömlek giydiyseniz altınıza kot renginde ya da koyu renkte pantolonlar tercih edebilirsiniz. Ayakkabı olarak koyu ya da açık renkler tercih edebilirsiniz. Üzerinize koyu renkte bir ceket ya da yelek giyebilirsiniz.

Koyu renk bir gömlek tercih ederseniz altınıza açık renk giymeniz biraz göz yorucu olabilir. Bu nedenle koyu renk bir gömlek ile koyu renk bir pantolon giyebilirsiniz. Üzerinize açık renkte ceketler tercih edebilirsiniz. Ayakkabınızda da açık renk tercih etmeniz görünüş açısından daha iyi olacaktır.

Bunların yanı sıra yaz aylarında açık renk gömlekler tercih etmek daha az terlemenizi sağlayacaktır. Çiçek desenli gömlekler yaz aylarında güzel kombinler ile göz alıcı olmanızı sağlayabilir. Yaz aylarında giydiğiniz açık renk gömleklerinizin altına açık renk triko tarzı pantolonlarda tercih edebilirsiniz. Kış aylarında koyu renkler daha çok tercih edilmektedir. Kışın kasvetli havası koyu renk kıyafetlere daha iyi uyum sağlamaktadır. Kışın giydiğiniz koyu renk gömleğinizin altına koyu renk pantolonlar ve bot tercih edebilirsiniz.

Gömleğin kalitesi de kombin açısından oldukça önemlidir. Kaliteli gömlekler kombinden kendini daha çok göstermektedir. Sizde bu tarz kaliteli gömlekler ile kombininizi tamamlamak için Nurtuba sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir