Teniniz Ve Göz Renginize Göre Başörtüsü Nasıl Olmalıdır?

Tesettürlü kadınların en güzel aksesuarlarından biridir eşarpları. Bu nedenle eşarp seçimi oldukça önemli ve dikkat edilmesi gereken bir husustur. Peki size en çok yakışacak eşarbı nasıl seçeceğinizi biliyor musunuz? Ten renginize ya da göz renginize göre karar vermeniz gereken bu seçim kimi zaman oldukça zor olabilir. Eşarp seçiminde dikkat etmeniz bazı kurallar vardır. Peki nedir bunlar? Öncelikle bilmelisiniz ki tesettür giyimde son yıllarda eşarp ve şal tercihleri oldukça geniş bir yelpazede. Kullanmayacağınız model ve renkleri alıp bir kenara bırakmaktansa akıllıca seçimler yaparak hem tarzınıza tarz katabilirsiniz hem de gereksiz harcamalardan kurtulursunuz. Doğru eşarpları doğru kıyafetlerle kombinlemeniz halinde tarzınıza herkes hayran kalacak.

Ten ve Göz Rengine Göre Başörtüsü Seçimi

Başörtüsü seçerken kaliteden taviz vermemeniz yanı sıra doğru deseni ve doğru rengi seçmek de çok önemlidir. Bu seçimi yaparken göz ve ten renginizi de dikkate almalısınız. Eğer ten renginize uygun bir renk seçiminde bulunmazsanız cildiniz soluk ve olduğundan çok daha mat görünecektir.

Açık Renk Tenliler İçin Eşarp Seçimi

Ten renginiz açık olduğu için şanslı sayılabilirsiniz. Örneğin pastel renklerin her tonunu kullanabilirsiniz. Ten renginiz açık olduğu için bu seçimde belirleyici olan göz renginiz olacaktır. Eğer açık renk bir tene sahipseniz öncelikle seçmeniz gereken renkler mavi, pembe, lila ve gridir. Tesettüre uygun olmak ve dikkat çekmemek için yüzünüzün zıttı olacak şekilde kırmızı ve parlak mavi tonlarından uzak durmanız iyi olacaktır.

Buğday Tenliler ve Esmerler İçin Eşarp Seçimi

Teb renginiz koyuysa eğer ve yaşınız gençse siyah gibi koyu renklerden kaçınmanız iyi olacaktır. Eğer koyu renk tona siyah tonlarında eşarp seçerseniz bu sizi olduğunuzdan büyük gösterecektir. Siyah yerine yeşil tonları, şeftali rengi ya da mor tonlarını tercih edebilirsiniz. Eğer bu renklerden hoşlanmadıysanız onun yerine desenli modeller de tercih edebilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir