Ten Rengine Göre Ruj Seçimi Nasıl Yapılır?

Her kadın güzel görünmek ister ve bunun için de elinden geleni yapar. Makyaja verilen değer de bunun yansımasıdır. İnsanın kendisini tanıdığı gibi cildinizi, yüzünü ve hatta vücut hatlarını tanıması bile çok önemlidir. Güzel olmak adına hatalı uygulamalar neticesinde istenmeyen görüntüler oluşabilir ve hatta zarar görebilirsiniz. Bu nedenle özellikle makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken bir çok şeyden daha önce bahsetmiştik. Bugün bahsedeceğimiz konu makyajınıza son noktayı koyacak ve 5 dakikalığına evden çıksanız bile yanınızdan ayırmadığınız rujlarla ilgili. Ruj seçiminde dikkat etmeniz gereken ilk şey tabii ki teninizle uyum içinde olması. Peki hangi ten rengine hangi rujlar uygundur biliyor musunuz?

ruj-renkler-620x633

Bir çok kadın beyaz tenli olmasından memnun olsa da ruj seçiminde zorlanır. Bunun nedeni tenin açık renk olmasından dolayı her türlü hatayı ortaya çıkarmasıdır. Ten rengi açık olan kadınlar ruj seçiminde abartıdan uzak durmalılar.Çekici olmanın boya küpüne düşmek olmadığını bilen kadınlar zaten bu konuda uzmanlar. Açık ten rengine sahip kadınlar iddialı olmayan şeftali tonları ve pembe tonlardaki rujlarla da oldukça ilgi çekici görünebilirler. Özel gecelerde tercih edeceğiniz kırmızı ruj da aynı şekilde sizi çekici ve baştan çıkarıcı yapacaktır.

kumrallar-icin-ruj

Toplumumuzdaki kadınların büyük çoğunluğunu kapsayan buğday tenliler ne renk rujlar tercih etmeli? Kırmızı ve kırmızı tonları buğday ten rengine sahip kadınların vazgeçilmezleri olmalı. Şarap tonları ve vişne rengi tonları cildinizin rengi emen yapısını tersine çevirecek ve yüzünüze renk katacaktır. Özellikle kış günlerinde tercih edebileceğiniz açık kahve tonları da cilt renginize uygun olacaktır.

koyu-rujlar-620x826

Ve son olarak esmer kadınların ruj seçimine geldik. Esmer bir tene sahip kadınların ruj seçenekleri de sınırsız. Dilerseniz koyu renkli dilerseniz de kırmızı tonlarında tercih edebileceğiniz her türlü ruj teninizle uyum içinde olacaktır. Beyaz tenlilerin özel günlerde tercih edebileceği kırmızı rujları siz, günlük hayatınızda tercih edebilir, şıklığı kısa yoldan elde edebilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir