Ten Rengine Göre Oje Seçimi Nasıl Yapılır?

Oje seçiminde ilk olarak bilmeniz gereken şey tırnak yapınızdır. Her renk ve her tarz her tırnak şekline uymadığı için uygulama öncesinde bilgilenmeniz faydanızadır. Ten renginize uygun olduğunu düşünerek sürdüğünüz ojeler tırnaklarınızda da daha doğal ve uyumlu durur. Popüler dergilerde ve internette gördüğünüz bazı oje uygulamaları siz de o kadar iyi durmuyorsa bunun nedeni de ten renginize uygun olmaması olabilir. Size yakışan oje rengini bilmiyor ve sürekli uygulama yapmaktan yorulduysanız bu yazımız tam sizlik.

normal_0xqsh783nfl6xd8rkgz5csoeaelpe2st

Eğer açık renk bir tene sahipseniz hem giyiminizde hem de oje seçiminde oldukça dikkatli olmalısınız. Açık ten renginde en çok tercih edilen oje tarzı french manikür. Tırnaklarınızı olduğundan daha uzun göstermenin yanı sıra ellerinizi de daha zarif gösteren bu manikür tarzı koyu renk oje uygulamaları sonrası sararan tırnakları saklamak için de en iyi yol. French manikürün tabanında daha soluk pembe renkli nude ojeler seçerseniz elleriniz bebeksi bir görünüme kavuşacaktır.

fft99_mf5284408

Eğer cildinizin rengi buğday rengine yakınsa tercih etmeniz gereken tonlar kesinlikle şeftali tonları. Kiremit rengi ve kırmızı tonlarıyla teninizi vurgulayarak ortaya çıkartabilir, dikkat çekici bir hale sokabilirsiniz. Kırmızı rengin yeterince iddialı olmadığını düşünüyorsanız dore renklere de yer verebilirsiniz tırnaklarınızda.

desenli-oje-nasil-surulur_646x340

Bronz bir tene sahipseniz ya da esmerseniz oje rengi seçiminde biraz daha dikkatli olmalısınız. Tüm yaz çaba sarfedip bronzlaştırdığınız vücudunuzun ojelerinizin yanında sönük kalmasını istemezsiniz. Bu bronzluğu ortaya çıkabilmek için seçmeniz gereken renk tonları kahverengi tonları olacaktır. Metalik renkler, bakır tonları ve ışıltılı ojeler cildinizi daha güzel gösterecek ve tırnaklarınıza yakışacaktır. Tüm bu ışıltının yanı sıra altın renginden uzak durmanız gerektiğini unutmayın.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir