Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Günümüzde sağlık konusunu önemseyenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Devlet destekli bir sigorta türü olan tamamlayıcı sağlık sigortası önemli bir sigorta türüdür. Kısacası SGK’nın karşılamadığı veya da limitleri aşan bir tedavi türü ön planda olduğu zaman, vatandaşları rahatlatmak amacıyla tercih edilmektedir.
Tamamlayıcı sağlık sigortası kısaca TSS olarak da ifade edilebilmektedir. Tedavi masraflarınızın sigorta şirketi tarafından karşılanmasını istiyorsanız, tercih edebileceğiniz en doğru adres, Ata

Brokerlik sigorta şirketidir. Sizler tedavinize sorunsuz bir şekilde devam edin. SGK’nızın karşılamadığı yerlerde bir devreye girelim.

Sağlık, şakaya ya da umursamazlığa gelmez. Sizin de bildiğiniz gibi ciddi bir konudur. Bu sebeple günümüzdeki sağlık sorunlarına bir ilaç gibi gelen TSS, vatandaşların kurumlara geri ödeme gibi durumlarını da ortadan kaldırmaktadır.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NEDİR?

Tamamlayıcı sağlık sigortası yukarıda da belirttiğimiz gibi TSS olarak da adlandırılıyor. TSS, meydana gelen her türlü sağlık harcamalarında vatandaşların işini kolaylaştırmak ve bütçe anlamında üstündeki yüklerin azalmasını sağlamakla görevli bir sigorta türüdür. Yüksek standartlarda daha kaliteli bir sağlık hizmeti almak isteyenlerin tercih ettiği bir hizmet türüdür.

TSS, günümüzde çok gerekli bir sigorta türüdür. Çünkü SGK, hasta ücretlerinin belirli bir kısmını karşılamakta, kalan ücretler, vatandaşlar tarafından ödenmektedir. Ancak buna rağmen, çok kaliteli bir sağlık hizmeti söz konusu olmayabilir. Sigortalı olan kişi, elbette iyi bir sağlık hizmeti almak ister. Cebinizden hiç para çıkmadan, muayene olmak ve tedavi edilmek istemez misiniz? Eğer cevabınız “Evet” ise Ata Brokerlik, sizlere en uygun fiyatlardan TSS hizmeti konusunda aracılık etmektedir. TSS’nin pek çok faydası ve yararı bulunmaktadır. Ancak ne yazık ki herkes bu sigorta türünden yararlanamamaktadır. İçeriğimizin devamında TSS hakkında merak edilen pek çok bilgiyi sizlere sunuyor olacağız.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI NELERİ KAPSAR?

Tamamlayıcı sağlık sigortası sayesinde sağlık alanında pek çok hizmeti bir arada alabilirsiniz. Her şeyden önce yatarak ve ayakta tedavi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ayakta olan tedavilerinizin hepsi karşılanırken, isteğe bağlı olarak doku nakilleri laboratuar tahlilleri gibi pek çok ek hizmetler de bu hizmet kapsamına dâhil olmaktadır. Sigortanıza hangi hizmetlerin dâhil olmasını istiyorsanız, kapsamı dilediğiniz gibi şekillendirebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortasına istediğiniz bütün teminatları ekleyebilirsiniz. Diş, göz, ameliyat vb. işlemlerinizi de farklarını ödeyerek, yararlanabilirsiniz. Ata Broker ile iletişime geçtiğinizde, merak ettiğiniz bütün konuyu öğrenebileceksiniz.

Günümüzde artık pek çok kişi, sağlık alanına daha fazla para ödemeden daha kaliteli hizmet almak istiyor. Bunun için de Ata Broker firmasıyla iletişime geçiyor.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI HANGİ HASTANELERDE GEÇERLİ?

Tamamlayıcı sağlık sigortası aracılığıyla hizmet alabileceğiniz çok fazla hastane bulunmaktadır. Özellikle SGK ile anlaşması olan bütün özel hastanelerden bu sigorta kapsamında yararlanabilirsiniz.

Ata Brokerlik ile iletişime geçerek, sigorta kapsamında hangi hastaneler ile anlaşabileceğinizi ve hizmet alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

TAMAMLAYICI SAĞLIK SİGORTASI FİYATLARI

Tamamlayıcı sağlık sigortası ücretleri, bu hizmetten yararlanmak isteyenler tarafından çok fazla araştırılmaktadır. Bizler de müşterilerimizin bu merakını gidermek adına TSS hizmetleri hakkında bilgi vermek istiyoruz. Her şeyden önce TSS hizmet ücretlerinin değişkenlik gösterebileceğini söylemeliyiz. Hizmetler için belirlenmiş sabit bir fiyat bulunmamaktadır. Çünkü fiyatı belirleyen en önemli nokta, risktir. Kişinin sağlık konusundaki riski ne kadar fazlaysa, fiyatta o kadar yüksek çıkabilmektedir. Kısacası fiyatları etkileyen bazı noktaların olduğunu söylememiz gerekiyor. TSS’de fiyat hesaplaması biraz farklıdır. Fiyatlar genel olarak şu kriterlere bağlı olarak hesaplanabilmektedir.

Fiyatlar hesaplanırken, kişinin doğum günü gün ay yıl şeklinde hesaplanmaktadır. Kişinin yaşı ne kadar büyükse, çıkacak olan fiyat o kadar yüksek olacaktır.

Kişinin sağlık geçmişine bakılmaktadır. Eğer hastaneye çok giden bir kişi ise fiyatta ona göre artacaktır.

Ödemeler kredi kartı ile yapılmaktadır. Kişilere istenildiği gibi taksit uygulaması da yapılabilmektedir. Ödemelerin miktarı ve tarihi, poliçede belirtildiği şekilde yapılmalıdır.

Bu sebeple TSS ücretleri hakkında sabit bir fiyattan bahsetmek çok mümkün ve doğru olmayacaktır. Ancak fiyatlar ve ödeme şekilleri, kişilerin ekonomik durumlarına göre farklılık gösterebilmektedir. Bizler de Ata Brokerlik olarak pek çok konuda sizlere yardımcı olacağımızı belirtmek istiyoruz.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir