Soğuk Havaların Sıcak Dostu Battaniyeler

Akrilik, polyester, pamuk, yün ve elektrikli battaniyeler gibi kullanıldıkları malzemelere göre çeşitlerinde birçok farklılığa sahip olan battaniyeler soğuk havaların vazgeçilmez dostu olarak karşımıza çıkıyor. Battaniye kalın yapısı üzerinde farklı desen ve renklere sahip olarak üretiliyor. Yorgan üzerine serilen battaniye çeşitlerinde püsküllü ve püskülsüz modelleri koltuk örtüsü olarak kullanmak da mümkün oluyor.

Yün ve pamuktan üretimi gerçekleştirilen battaniye çeşitleri ince dokuya sahiptir ve insan vücudu için sağlıklıdır. Kalın olmayan yapısı sayesinde rahat hareket imkanı sunar. Polyester battaniye ise 3D dijital baskının da kolaylıkla uygulandığı kalın ve yumuşak farklı tasarımların yer aldığı battaniyelerdir. Polar battaniyeler ise televizyon karşısında kullanılabilecek ince ve kullanışlı ürünlerdir. Bir diğer dost da elektrikli battaniyeler. Keçe, polyester ve pamuk gibi malzemelerden üretilen elektrikli battaniyelerde kısa sürede istediğiniz sıcaklığa ulaşabileceğiniz güvenilir ürünleri tercih edebilirsiniz. Battaniye modellerini novabazar.com platformu üzerinden inceleyebilirsiniz.

Elektrikli Battaniye Özellikleri

Kış aylarında yatağa ilk girildiğinde hissedilen soğukluğu ortadan kaldıran elektrikli battaniye kullanım kılavuzu dikkate alınarak kullanıldığı zaman hiçbir sorun teşkil etmez. Isıyı bünyesinde koruyabildiği için yatağın sürekli sıcak kalmasını sağlar.

  • Rutubeti önlemesi sayesinde romatizmaya ve vücut ağrılarına faydalıdır.
  • Daha verimli bir uyku çekilmesini sağlar.
  • Yatağın sıcak kalmasını sağladığı için uyurken tüm odayı ısıtma gereğini ortadan kaldırarak enerji tasarrufuna yardımcı olur.
  • Nemli ortamdan ve soğuk havalardan koruyarak soğuk algınlığına kapılma riskini azaltır.
  • Kasları gevşetir ve kan dolaşımının düzenli olmasını sağlar.

Elektrikli Battaniye Kullanımı

Elektrikli battaniye yatakta çarşafın altına serilerek kullanılmalıdır. Battaniye ile vücut temas etmemeli ve battaniye katlanmış, kırışık olmamalıdır. Katlanmış ya da kırışık olduğu durumda elektrik devreleri zarara uğrayabilir ve ortaya istenmeyen sonuçlar çıkabilir. Yatağa girmeden ortalama yarım saat önce elektrikli battaniye çalıştırılmalıdır. İstenilen sonuca ulaşıldıktan sonra fişten çekilir ve içerisinde barındırdığı sıcaklık sayesinde huzurlu bir uyku sunar.

Elektrikli battaniye kullanımlarında dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar vardır.

  • İdrarını tutamayan (bebek, yaşlı, çocuk) kişiler elektrikli battaniye kullanmamalıdır.
  • Battaniye tırmalanma ihtimaline karşı evcil hayvanlardan uzak tutulmalıdır.
  • Kesinlikle ütülenmemelidir. Eğer ütülenirse içerisindeki teller bükülebilir.
  • Kısa devre yapmaması için yatağa sabitlemek amacı ile çengelli iğne gibi metaller kullanılmamalıdır.
  • Kullanılmadığı zamanlarda nemli ortamlarda muhafaza edilmemelidir.

Soğuk ya da hafif serin havalarda üzerinize alabileceğiniz sizi sıcak tutacak battaniye çeşitleri için novabazar.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Birbirinden kaliteli marka ve modellerinin bir arada olduğu novabazar.com ev tekstil ürünlerinden aradığınız her şeyi önünüze seriyor.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir