Sizi Yaşlı Gösteren 7 Makyaj Hatası!

Makyaj yapmayı çok sevdiğinizi biliyoruz. Peki yanlış yapılan bir makyajın sizi yaşlı ve çirkin gösterebileceğini biliyor musunuz? Makyajda yapılan ne tür hatalar bu sonuca neden olur merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin. İşte sizi yaşlı gösterecek makyaj hataları:

Koyu Ruj

Çoğu kadın koyu ruju sever ve seksapelliği arttırdığına inanır. Fakat bu koyu rujları mavi tonlarıyla kullandığınızda sizi olduğunuzdan yaşlı ve donuk gösterir. Bu nedenle koyu renkli rujları daha canlı renklerle kullanmayı deneyin.

Belirsiz Pudra

Pudra kullanım açısından riskli bir makyaj malzemesidir. Az sürdüğünüzde yüzünüzü solgun, hasta ve yaşlı gösterebilir. Çok sürdüğünüzde ise çirkin. Bu nedenle pudra kullanırken ne aşırıya kaçın ne de az kullanın. Ayarında kullanacağınız pudra sizi sadece güzel gösterecektir.

Sert Kaşlar

Kaşlar yüzümüze şekil veren önemli yerlerimizden biri. Simanızı ve görünümünizi tamamen değiştirebilecek kaşlar gereğinden fazla ya da az alınmamalı. Koyu renk ve kalın kaşlar sizi her zaman kızgın ya da kaba gösterecektir. Kaşlarınızda kullandığınız kalemi genellikle kaşlarınızdan bir kaç ton açık tercih edin. Kaşlarınızı kaş kalemiyle gölgelendirdiğinizde görünümünüz tamamen değişecek ve etkili bir hal alacaktır.

Pırıl Pırıl Bir Cilt

Işıldayan bir cilt her ne kadar sağlıklı bir görünümün habercisi olsa da abartılı kullanılmış aydınlatıcı ya da allıklar sizi olduğunuzdan yaşlı gösterir. Daha doğal bir parlaklığa sahip olabilmek için cildinizi nemli tutmanız yeterli olacaktır.

Işıltılı Gözler

Işıltılı farlar özellikle gece makyajında önemli bir yer tutuyorlar. Parıltıların kırışıklıkları ortaya çıkartacağını ve minik kırışıklıklarınızı bile gözle görünür hale getireceğini unutmayın. Bunun yerine gözlerinizi belirginleştirmek için mat farlar kullanabilir, aydınlatıcı uygulamasını minimuma indirebilirsiniz. Böylece hem genç bir görünüme kavuşabilir hem de görünüşünüze ışıltı katabilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir