Size En Uygun Şal Modelleri Venezia Wear Önerileri İle

Tesettürlü bayanların birçoğu şal modelinin yüz hatlarına göre nasıl yapılacağını bilmiyor. Yuvarlak yüzler, uzun yüzler, alnı geniş olan yüz tipleri şal yaptıktan sonra kendini daha belirgin göstermesi gerektiği taktirde yüz hatlarını belli etmiyor ve ortaya aslında kişiyi tatmin etmeyen bir şal modeli çıkıyor.

Genel olarak internet ortamından bakarak yapmaya çalıştıkları modellerde ise aynanın karşısında saatler harcıyor bir gün önceden denemeler yapıyorlar. Aslında önemli olan şalın nasıl yapılacağı değil kişinin kendi yüz hatlarına göre şalı nasıl yapacağıdır.

Bunun için kendine uygun şal modelini bulmak aslında çok önemlidir. Yaz aylarında daha çok tercih edilen şifon şallar bazen kolay şekil almıyor gibi gelse de aslında yaptığınız model ve yüz hatlarınız ile ilgili bir sorun vardır. Şifon şallar yaz aylarının en çok tercih edilen kullanması en kolay şal modellerindendir. Şal bağlama modeliniz şifon şallar ile daha kolay pratik ve sabit olarak tutturulduğunda sizi gün boyu şalınız ile uğraşmaktan kurtarır.

Hangi Mevsimde Nasıl Şal Tercih Edilir? 

Kış aylarında ise daha çok pamuklu şallar tercih eder tesettürlü bayanlar. Pamuklu şal yüz hatları belirgin elmacık kemikleri çıkık ve biraz da tombul yanaklarda fazla kaba durabilir ve bayanlar bundan pek hoşlanmazlar.

Şalı iki kat yapan bayanlar için bu durum oldukça rahatsız edici olur. Şalı tek kat halinde şekillendirmek ve bağlamak hem daha kolay hem de yüzünüzü daha belirgin yaparak yanaklarınızın uygun bağlama şekli ile biraz daha zayıf görünmesini sağlayabilir. Farklı şal ve modelleri için de aynı durum geçerli olacaktır. Yüzleri zayıf olan bayanlar için çift kat daha avantajlı ve yüz hatlarını olduğundan çok ön plana çıkarmak mümkün olacaktır.

Bu yılın en çok tercih edilen şal modellerine gelecek olursak kış için pamuklu simli, desenli iki renk ve lazer kesimleri ile kullanılan modeller bulunuyor. Yaz ayları için ise renkleri daha çok yaz renkleri olan kışa nazaran kumaşları daha hafif terletmeyen bağlandığında ağırlık hissettirmeyen şal modelleri tercih ediliyor. Renkler ile kışın daha koyu tonlarda, lacivert, yeşil, siyah, kahverengi yaz aylarında ise sarı, beyaz, kırmızının açık tonları, mavi, yeşil ve daha birçok renk avantajı bulunuyor.

Şal modellerinde her tarza uygun modelleri için Veneziawear.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir