Sivilceleri Gizleyen Makyaj Teknikleri

Özellikle ergenlik döneminde başımızın belası olan sivilcelerle nasıl baş edebileceğinizi biliyor musunuz? Ergenlik dışında, yağlı bir cilde sahip olunması, düzensiz beslenme, stres, hava kirliliği ve ilaç kullanımı gibi nedenlerle ortaya çıkabilir sivilceler. Bu sorununuz için öncelikli olarak yapmanız gereken şey cilt uzmanıyla görüşmektir. Sivilce sorununuza makyaj ile çare arayanlardan iseniz doğru yerdesiniz. Sivilceleri gizleyen makyaj önerilerimizde ilk olarak yapmanız gereken şey, her makyaj öncesi gibi cildinizi nemlendirmek olmalı. Cilt tipinize uygun bir nemlendirici ile cildinizi nemlendirin. Dilerseniz nemlendirici kremler yerine güneş koruyucu krem de kullanabilirsiniz. Güneş koruyucu kremler cildinizdeki sivilce izlerinin kaybolmasında etkili yol izler.

sivilceler-nasil-gizlenir-768x379

Öncelikle makyajın en önemli aşaması baz aşamasıdır. Sivilceli bir cilde sahipseniz baz aşaması çok daha önemli bir hal alır. Çünkü makyaj bazları, makyajınızın cildinizde pürüzsüz durmasını sağlar. Makyajınızın cildinizde dağılmasını engelleyerek tüm yüzünüzde aynı tonlarda durmasını sağlar. Bu nedenle baz seçerken cildinize uygunluğunu kontrol etmeyi unutmayın. Akneli bir cilde sahip olduğunuz için baz seçerken yağsız ürünleri tercih etmeye özen gösterin. Kapatıcı kitlerle bazın üzerindeki renk düzensizliklerini gidermelisiniz. Kapatıcı kitlerde yer alan yeşil renk kırmızı lekeleri kapatmada başarılır. Bej renk aydınlatma görevi görür. Sarı renk ise cildinizin koyu tonlarda olan kısımlarında ya da kahverengi lekelerde kullanılır. Cildinizi nemlendirip baz uygulamasını uyguladıktan sonra kapatıcı ile sorunlu bölgelere dokunuşlar yapabilirsiniz.

sivilceleri-gizleyen-makyaj

Makyajınızın tamamlayıcısı fondöten seçimi de diğer parçalar kadar önemli. Cildiniz yağlı ve akneli olduğu için daha yağsız ürünleri tercih etmelisiniz. Dilerseniz fondöten satın almadan önce küçük bir bölgeye uygulayabilir, gün içinde test edebilirsiniz. Fondöten seçiminde dilerseniz güneş koruyucu içeren fondötenleri de tercih edebilirsiniz. Fondöteninizi fırça ve sünger yardımıyla cildinize kusursuzca yedirdiğinizde pürüzsüz bir cilde sahip olmuş olacaksınız. Makyajınızı, kıyafetinizle uyumlu hale getirecek bir ruj seçiminde bulunmayı da unutmayın.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir