Seyahat Çantamda Neler Var? Neler Olmalı?

Hem yaz tatillerinde hem de kış tatillerinde en çok dikkat edilmesi gereken noktalardan birisidir seyahat çantası hazırlamak. Yeni yıl da yaklaşırken ve insanlar otel ya da tatil rezervasyonlarını yaptırırken bu yazımız nasıl seyahat çantası hazırlanmalı diye düşünenlere de yol gösterici bir yazı olacaktır:

c%cc%a7anta-900x680

İlk yapmanız gereken aslında bir liste oluşturmak. Bunun nedeni ise çantanıza koymanız gereken şeyleri daha sonra hazırlık aşamasında unutmamak. Çantanıza ilk koymanız gereken şey ise seyahat sırasında yanınızda olacak ilaçlarınız ve ilk yardım setiniz olacaktır.

ilac%cc%a7-900x606

Seyahat kuralları gereğince sıvı olan eşyalardaki limite dikkat etmeli ve zorunlu olmadıkça sıvı maddeleri yanınıza almaktan kaçınmalısınız. Yine bagajınızın ağırlığı burada önemli nokta. Belirtilen ağırlıkları geçmemeli ve buna uygun çantalar hazırlamalısınız. Böylece havaalanında herhangi bir sürpriz ile karşılaşmamış olursunuz.

bagaj-900x675

Peki ne tür kıyafetler konulmalı neler konulmamalı? Öncelikle seyahat edeceğiniz yerin iklimine göre bunu belirlemelisiniz. Çok sıcak bir yere giderken birkaç tane kazak, hırka almak size gereksiz yük olacaktır. Tabi gideceğiniz seyahat sadece tatil amaçlı da olmayabilir. Eğer bir iş gezisine gidiyorsanız yanınıza alacağınız iş kıyafetlerinizi güzel muhafaza edebileceğiniz valizler hazırlamak önemli bir ayrıntıdır.

Son olarak seyahatinizde kullanacağınız paranız, pasaportunuz ya da kimliğinizi el çantanızda yanınızda bulundurmalı, bunların her daim elinizin altında olduğundan emin olmalısınız.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

2 Comments

  1. Seyahate her hazırlanma zamanımda mutlaka bir şeyleri gözden kaçırıyorum. En sonunda liste yapmaya başladım böylesi daha iyi oldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir