Sevgilisiyle Buluşmaya Gidecekler İçin Makyaj İpuçları

Medeni durumunuz farketmeksizin tüm kadınlar sevdiklere erkeğe güzel görünmek isterler. Güzel bir akşam yemeği davetinde sevdiğiniz gözlerini sizden alamasın istemez misiniz? Size bu yazımızda tüm dikkatleri üzerinize çekecek bazı taktikler veriyoruz.

Ruj Lekeleri

Dişinize bulaşmış ya da partnerinizin yüzüne bulaşmış bir ruj izi hiç de hoş olmaz. Eğer bir buluşmaya gidecekseniz ve bu lekelerden birine sahip olmak istemiyorsanız koyu tonlardaki rujlar yerine daha açık ve şeffaf tonlar tercih etmelisiniz. Kendi dudak renginize yakın tonlarda kullanacağınız rujlar hem doğal güzelliğinizi ön plana çıkartır hem de her yere bulaşmaz.

Parlak Bir Cilt

Cildinize canlılık verecek bir ışıltı katmanın en kolay yolu bronzlaştırıcı pudra ya da allıklar. Yanaklarınıza ve alın bölgenize küçük miktarlarda uyguladığınızda daha dinç ve sağlıklı görünürsünüz.

Bakır Gözler

Dumanlı göz makyajınızı sadece koyu ton farlarla yapabileceğiniz gibi yanlış bir kanı var. Altın ve bakır tonlarını kullanarak da gayet güzel dumanlı göz makyajı yapabilirsiniz. Bu tip makyaj uygulamaları gözlerinizi daha etkileyici göstereceği gibi aynı zamanda doğal bir görünüm de verir.

Yüzünüzü Aydınlatın

Yüzünüzde romantik bir görünüm istiyorsanız mutlaka kullanmanız gereken makyaj ürünü aydınlatıcıdır. Likit aydınlatıcılar ile cildinize hafif ve transparan bir parlaklık verebilirsiniz. Elmacık kemiklerinize, çenenize ve göz kenarlarınıza  uygulayacağınız aydınlatıcıda abartıya kaçmamaya çalışın.

Saçlarınızı Açık Bırakın

Topuz ve at kuyruğu gibi modeller her ne kadar daha kullanışlı olsa da günlük hayatımızda çok fazla kullanıyor olmamız nedeniyle özel davetlerde saçlarınızı açık bırakmayı tercih edin. Dilerseniz düz olarak da kullanabileceğiniz saçlarınıza geniş dalgalar vermek yüzünüzü daha çok ortaya çıkarmaya yarayacaktır. Makyaj ve saçınızla uyum içerisinde olacak bir kıyafet tercihiyle birlikte romantik geceye hazırsınız. İyi eğlenceler.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir