Sevgililer Gününe Özel Makyaj Önerileri

Sevgililer günü tüm özel günler arasında neredeyse en çok önem verileni. Özellikle kadınlar tarafından çok özenilen bu günde herşey kusursuz ve güzel olsun isteriz. Hem bakımlı hem de şık olmak istediğimiz bu özel günde ne tür bir makyaj yapmanız gerektiğini biliyor musunuz? Size yol gösterecek makyaj ipuçları yazımızda.

sevgililer-gununde-nasil-makyaj-yapilmali

Öncelikle makyaja cilt makyajıyla başlıyoruz. Cilt makyajınızı yaparken ilk yapmanız gereken şey cildinizi cenmlendirmek. Nemlendirici üzerine cilt tonunuza uygun olarak seçeceğiniz fondöteni uygulayarak makyajınıza başlayabilirsiniz. Cildinizde akne gibi cilt sorunları varsa kapatıcı kullanmanızda da fayda var. Eğer cildiniz sorunsuzsa sadece renk dengesini tutturmak için hafif dokulu fondötenlerden tercih edebilirsiniz. Gözaltlarınızı ten makyajınızdan daha açık renge getirmek için aydınlatıcı ya da kapatıcı kullanabilirsiniz. Eğer tüm gün makyajınızı yüzünüzde taşıyacaksanız ve dağılsın, bozulsun istemiyorsanız transparan bir pudra ile cildinizin üzerinden geçebilirsiniz. Yanaklarınız üzerinde kullanacağınız hafif bir allık yüzünüzdeki kontür işlemi için de uygundur.

makyaj-nasil-yapilir

Bu özel günde uygulayacağınız göz makyajını, dudaklarınızda yer vereceğiniz kırmızı rengi düşünerek yapmalısınız. Dudaklar can alıcı bir renge bürüneceğinden göz makyajınızın çok ağır olmaması daha mantıklı olacaktır. Ten rengi göz farı ile göz kapaklarınızı kontürledikten sonra göz altlarınıza ışıltılı tonlarda krem far uygulaması yapabilirsiniz. Göz kapağınızın katlanma çizgisine uygulayacağınız göz farınızın bir ton üstündeki göz farı buğulu gözlere sahip olmanıza yarar. Eyeliner olarak göz renginize uygun olacak şekilde siyah ya da kahverengi renk tercihinde bulunabilirsiniz. Dilerseniz kaşlarınızı da doldurarak etkileyici bakışlara sahip olabilirsiniz. Göz makyajınıza son dokunuşu rimel uygulaması ile yapmayı unutmayın.

makyaj-yapma-tuyulari-620x406

Son olarak, Sevgililer gününün olmazsa olmazı kırmızı mat ruju dudaklarınıza uygulayarak çarpıcı bir görünüme kavuşabilirsiniz. Dudaklarınızın daha belirgin hatlara sahip olması için gerekirse dudak kalemi de uygulayabilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir