Rüya Kapanı Dövme – Tattoo Modelleri

Rüya kapanı bir diğer ismiyle düş kapanı Kızılderililerin başucuna bastıkları, inanışlarına göre kabuslarını yakalayıp onları rahatsız etmelerini engelleyen bir nesne. Aynı zamanda bu düş kapanları yeni doğan bebeklerin de başuçlarına asılırmış. Bunun nedeni ise kötü ruhların bebeği rahatsız etmesini engellemek. İnanışlarına göre başucunda düş kapanı olmasına rağmen bir kişi kabus gördüyse, uyandığında hemen düşkapanını yakmalı yerine yenisini yapıp asmalıdır. Tabii konu dövme olunca böyle bir olasılık yok J Hayatın çemberi olarak da bilinen düş kapanının dövme olarak yorumlanması için birkaç örnek göstereceğiz size.

1Dreamcatcher-tattoo

Bu fotoğrafya bacağa boydan boya işlenmiş bir düş kapanı görüyoruz. Çok büyük bir dövme olsa da yapıldığı bölge açısından oldukça doğru.

2Dream-Catcher-Tattoo-2015

Sırta yapılmış ve özüne uygun olarak bir kızılderili kızıyla kombinlenmiş bu düş kapanı dövmesi sadeliğinin yanı sıra oldukça etkileyici. Bu tarz bir düş kapanı dövmeniz varsa sergilemek için straplez bluzlar tercih etmelisiniz.

3IMG_8005

Klasik dövmelerden farklı olarak hem renkli hem de bol detaylı bir düş kapanı dövmesi daha. Çiçek detayları ve büyük bir gül ile kombinlenmiş bu rüya kapanı dövmesi sanki sizin kabuslardan uzak tutarken güzel ve sizi mutlu edecek rüyalar görmenizi amaçlıyor gibi. Dilerseniz siyah beyaz da kullanabilirsiniz bu dövmeyi. Fakat siyah beyaz olması halinde renkliyken yarattığı etkiyi yaratmayacaktır. Renkli tercihiniz olursa da kullanılan renklerin rüyadaki gibi daha soluk olmasına dikkat edin. Bu tip modellerde çok fazla canlı renkler hoş durmayabiliyor.

4dreamcatcher_back_tattoo_black_white_design

Özellikle siyah beyaz bir düş kapanı dövmesi isteyenler için önerebileceğimiz model bu. Genellikle bayanlar tarafından tercih edilen bu model kolye gibi görünmesi açısından da oldukça estetik.

Dövme yaptırmadan önce çok iyi düşünüp size ve vücudunuza en uygun olanı seçin. Bu seçimi yaparken yukarıda size önerdiğimiz modeller de yardımcı olacaktır.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

2 Comments

  1. Merhaba biz de dövme yaptırmayı düşünüyoruz bu fotoğraflardaki dövmeleri çok beğendik teşekkürlerimi iletmek istedim sadece 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir