Renkli Far Makyajı Nasıl Yapılır? Renkli Göz Makyajı Önerileri

Severek aldığınız far paletlerinde birkaç renk hariç diğer renkler hiç dokunulmadan duruyorsa bu yazımızı mutlaka okumalısınız. Aynı renkleri kullanmak sizce de biraz kolaycılığa kaçmıyor mu? Özellikle yaz mevsiminin renkli günlerine uygun olarak farklı renkleri kullanarak yapabileceğiniz renkli makyaj uygulamaları geçtiğimiz sezon çok trend idi. Farklı tonlardaki birkaç farı kullanarak renkli ve dikkat çekici göz makyajları yapabilirsiniz. Bu yazımızda size renkli far makyajı için önerilerde bulunacağız.

Renkli Far Makyajı Nasıl Yapılır?

Renkli far makyajı dediysek her rengi kullanacağız diye bir kural yok. Genellikle 3 renk yeterli gelecektir. Burada dikkat etmeniz gereken şey seçeceğiniz renklerin birbiriyle uyumlu olmasıdır. Çoğu kadın bu tip renkli makyajları özel parti ya da eventlerde kullanmayı tercih etse de günlük hayatınızda da rahatça kullanabileceğiniz makyaj uygulamaları bunlar. İlk olarak seçeceğiniz renklerin keskin tonlarda değil ara tonlarda olmalarına özen gösterin. Bu seçimlerinizle gölgeli ya da buğulu dediğimiz makyaj stilini yakalamak çok daha kolay olacaktır. Seçtiğiniz renkler arasında ilk olarak en açık olanı alarak göz kapağınızın tamamına bu rengi uygulayın.

Göz pınarınızdan kaşlarınıza kadar olan bölüme bu rengi uyguladıktan sonra orta tonlardaki ikinci renk farınızı da göz kapağınızın iz olan kısmına sürün. Kaş altına denk gelen bu yere süreceğiniz farklı tondaki farı göz şeklinizi daha da ortaya çıkartmak için uyguluyoruz. Bu uygulamanın hemen alt kısmına koyu tondaki üçüncü farımızı da uygulayarak makyajımızı sonlandırıyoruz. Dilerseniz renkli far makyajınızı desteklemek için ince bir çizgi şeklinde eyeliner uygulaması da yapabilirsiniz.

Aynı makyaj uygulamasında bir başka teknik ise farı gözünüzün en dış kısmına gölge halinde uygulamaktır. Gözleriniz çukur bir yapıdaysa bu teknik sizin için daha uygundur. Sonraki far tonlarını yumuşak bir fırça ile yapabilir, açık renk far uygulamasını kaş altınıza yaparak daha aydınlık bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir