Polikristal Solar Paneller İle Maksimum Verim Alın

Yarı esnek, monokristal gibi seçeneklerin yanı sıra, polikristal solar panelleri de bulunmaktadır. Solar paneller içerisinde sıklıkla tercih edilen türlerin başında gelmektedir. Polikristal güneş panelleri, 50 Watt’tan 300 Watt’a kadar çeşitli opsiyonlara sahiptir. Maliyet ve performans açısından uygun olduğu için yüksek derecede de verim elde edebilirsiniz.

Polikristal Güneş Panelleri Nasıldır?

Maliyeti ile doğru orantılı olan polikristal solar panelleri, %15 oranında verime sahiptir. Uzun ömürlü ürünler ortaya çıkmaktadır bu tipteki panellerden. Polikristal solar paneller görünüm açısından da beğenilmektedir. Bu yüzden kubbe şeklinde terasa sahip olan hemen herkes bu ürünü rahatlıkla kullanabilir. Yerleştirme ve taşıma açısından da oldukça hafiftir.

Polikristal Panel Fiyatları

Polikristal güneş panelleri, silikon maddesinin eritilip kare kalıba getirilmesi ile elde edilmektedir. Bu nedenle de monokristal ürünlere göre çok daha uygun fiyatlıdır. Aynı şekilde fiyat performans açısından da uygundur. Güneş paneli fiyatları watt üretim gücüne göre değişmektedir. Ortalama olarak, 250 ve 750 lira arasında değişen fiyatlara sahiptir.

Polikristal Panellerin Kullanım Alanları

Tükenmeyen bir enerji kaynağı olmasının yanı sıra, zararsız ve bütçeye uygun bir kaynak olmasından dolayı da ülke ve bölge çapında sıklıkla kullanılmaktadır. Ülkemizde bu alan için fazlaca elverişlidir. Hem ev, tarla gibi alanlarda kullanabilir, hem de şebeke üretimi sağlayabiliyorsunuz. Isınma, elektrik ve su ısıtma ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Bu yazı; Ekonomiksolar.com sitesinde yer alan bilgilerden ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir