Özel Günler İçin Kolay 6 Saç Yapımı Önerisi

Özel günlerde ya da özel bir yere davet edildiğimizde ne giyeceğim derdinden sonra akla ilk gelen tek şey saçlar oluyor. Kuaföre gitmeye vakit bulunamadığında ise bu sorun başa çıkılması zor bir hal alıyor. Kuaföre gidecek vakit bulamadığınızda ve klasik modellerden sıkıldığınızda evde kısa süre içinde yapabileceğiniz doğal saç modellerinden bahsedeceğiz size. İster uzun saçlara ister kısa saçlara sahip olun, mutlaka sizin de evde kolayca yapabileceğiniz bir saç modeli mevcut.

ozel-gunler-icin-sac-modelleri-620x465

Evde yapılacak saç modelleri düşünüldüğünde en zoru kısa saçlara şekil vermek. Zor toplanan ya da toplandığında yanlardan çıkan saçlar artık sorun değil. Kısa saçlarınızı dilerseniz arkadan toplayabilir dilerseniz yanları toplayıp arkayı serbest bırakarak farklı bir model yakalayabilirsiniz.

sac-modelleri

Uzun saçlar için özel gün kurtarıcısı kuşkusuz topuzlar. Hem evde kolayca yapılabilmesi hem de uzun saçlar için ideal model olması nedeniyle de en çok tercih edilen modellerin başında geliyor. Dilerseniz her bijuteride kolayca bulabileceğiniz topuz tokaları ile muhteşem balerin topuzlarına sahip olabilir, kıyafetinizi bu doğal saç modeliyle tamamlayabilirsiniz.

kolay-sac-yapimi

Uzun saçlı kadınlar, model olarak çok daha fazla çeşitliliğe sahipler. Dilerseniz topuz yapabilir dilerseniz maşa ile şekillendirdiğiniz saçlarınızı modelli olarak toplayabilirsiniz. Yukarıdaki fotoğrafta gördüğünüz şekilde önce saçlarınızı ikiye ayırabilir, sonrasında krepe işlemi ile devam ederek dolgulu ve gösterişli topuzlara sahip olabilirsiniz. Bu tip topuz modellerini yüksekte tutmamaya özen göstermelisiniz.

sac-yapimi-620x620

Uzun saçlı kişilerin tercih edebileceği sayısız topuz modeli var. Özel bir davete gideceğinizde ve kuaföre gitmeye vaktiniz olmadığında bu modellerden birini kolayca uygulayabilir, şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Birkaç dakika içinde yapacağınız bu modeller sizi hem kuaföre masrafından kurtaracak hem de zaman israfından. Sade ve şıklığın bir arada olduğu bu modelleri mutlaka denemelisiniz.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir