Nişan Makyajı Nasıl Olmalıdır? Nişan Makyajı Modelleri

Düğün öncesi heyecanın doruklara yükseldiği ve kadınların en az düğün kadar önem verdiği bir olgu nişan. Nişan törenine düğüne hazırlık olarak bakan kadınlar bu özel günde de kusursuz görünmek isterler. Seçecekleri elbiseden ayakkabılarına, makyajdan saç modellerine kadar her şeyin uyum içinde olması için çaba sarfeden kadınlar bu günde zarafetiyle anılmak isterler. Bu gece de makyajınıza bir başka önem vermeniz oldukça doğal. Ten renginize, göz renginize ve hatta kıyafetinize bile uygun düşecek bir makyaj tercih etmeli ve uygulamalısınız.

Nişan Makyajı Modelleri

Eğer yakın zamanda nişan hazırlığı içine girecekseniz bu yazımız tam size göre demektir. Sizin için bu yazımızda nişan makyajı modellerini derledik.

Nişan Makyajı Nasıl Olmalıdır?

Nişan makyajı denince akla ilk gelen konu tabii ki makyajın nasıl olması gerektiği. Nişan töreniniz öncesinde düğün öncesi olduğu gibi saç ve makyaj provası yapmanızda fayda var. Böylece nişan günü geldiğinde sürprizlerle karşılaşmaz ve istediğiniz gibi bir görünüme kavuşmuş olursunuz. Eğer makyajınızı uzman bir ele bırakmayacak ve kendiniz yapacaksanız kullanacağınız ürünleri deneyimlemeyi unutmayın. İlk defa o gün kullanacağınız ürünler sizi yarı yolda bırakabilir. Bu nedenle daha önceden kullandığınız ve kalitesinden emin olduğunuz ürünleri tercih edin. Kullanacağınız ürünlerin cildinizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Nişan için sade, doğal görünen fakat şık bir makyaj stili tercih etmelisiniz. Cilt tipiniz yağlıysa daha kuru fondötenler tercih etmeli, kuru ise de cildinize yapışacak daha sıcak fondötenler tercih etmelisiniz. Ten makyajınızda baz kullanmanız makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını sağlayacaktır. Göz makyajınızda çok koyu tonlara yer vermemeniz iyi olacaktır. Heyecanla birlikte terleme olasılığını da göz önünde bulundurarak yapmalısınız göz makyajınızı. Suya dayanıklı göz makyajı malzemeleri kullanmanız dayanıklılık açısından önemlidir. Ruj seçiminde daha doğal renkler tercih ederek gözlerinizi ortaya çıkartabileceğinizi de unutmayın.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir