Nasıl Kontakt Lens Kullanmaya Başladım?

Kontakt Lensler; özellikle düğün, nişan vb. özel günlerimizde yardımımıza koşan, bizleri gözlük takma zorunluluğundan kurtaran, daha çekici ve güzel görünmemizi sağlayan protezler.

Modern tıbbın en güzel keşiflerinden biri olan kontakt lensler sayesinde gözlük kullanmanın çoğu zorluğundan kurtulabiliyor; dış görünümümüz değişmeden, net ve berrak bir şekilde görebiliyoruz.

Neden kontakt Lens Kullanmaya Başladım?

Kontakt lens ile tanışmam; yaklaşık olarak 6 ay önce oldu. Kontakt lens kullanmamı tavsiye eden arkadaşlarım olmasına rağmen lens takmak; bana oldukça zahmetli ve zor bir iş gibi geliyordu. Lisede aynı sırayı paylaştığım arkadaşımın çoğu kez lenslerini takıp çıkarmasına şahit olmama rağmen bir türlü lens kullanmaya cesaret edemiyordum.

Kontakt lens kullanma kararını yaklaşık 6 ay önce verdim. Üniversite sınavını kazandıktan sonra ve hayalimdeki üniversitede okumaya başladıktan sonra dış görünüşümün daha güzel olmasını istiyordum.

İzmir’de bulunan bir gözlükçüde bana uygun olan bir kontak lens seçiminde bulundum. Kısa sürede siparişim geldikten sonra da kontakt lens kullanmaya başladım.

İlk zamanlarda oldukça zorlandığımı itiraf etmem gerek. Lensleri bir türlü gözüme yerleştirmeyi beceremiyor her defasında pes ediyordum. Bir hafta boyunca tecrübe kazandıktan sonra ise her şey daha da kolaylaşmaya başladı. Bir haftanın sonunda kolaylıkla lenslerimi takabilir bir hale geldim.

6 aydır da düzenli olarak kontakt lens kullanıyorum, gözlük kullananlara da kontak lens kullanmalarını şiddetle tavsiye ediyorum.

Kontakt Lens Kullanmak Hayatımda Neyi Değiştirdi?

Öncelikle beni çirkin gösteren gözlüklerimden kurtulduğumu söyleyebilirim. Gözlerime ne kadar makyaj yaparsam yapayım, gözlüklerim göz makyajımın net bir şekilde görülmesine engel oluyordu.

Kontakt lens kullandığımdan beri özellikle yağmurlu havalarda başıma gelen gözlüklerimin buharlaşması derdinden de kurtuldum.

Artık gözlüklerim kirlendiğinde saatlerce gözlük bezimi aramak zorunda da kalmıyorum.

Kontakt lensimle uyuduğum zamanlar bile oluyor. Lakin bu noktada satın aldığınız lensin markası ve özelliği de oldukça önemli bir yer teşkil ediyor. Ben; aylık lensler kullandığım için bir geceliğine lens ile yatmak sorun olmuyor. Ancak günlük lens kullananların kesinlikle lenslerini her gece çıkarması gerekiyor.

Kontakt lens kullanarak, sizler de gözlük kullanma çilesine son verebilir; uzun saatler boyunca gözlük taktığınızda kulağınızda oluşan ağrılardan da kurtulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir