Mürdüm Rengi Nasıl Kombinlenir?

En dikkat çekici renkler arasında yer alan mürdüm rengi, gerek sadeliği gerekse sıcak tonlara sahip olması nedeniyle özelikle kışın dış giyimde bolca tercih edilir. Mürdüm renkle ilgili en çok rastlanan soru nasıl kombinlenmesi gerektiği üzerine. Özellikle mürdüm renkteki tesettür elbiseler nasıl kombinlenir sizlere görseller eşliğinde örneklerle anlatacağız.

Mürdüm rengi tesettür kaşe kaban kombinleri

Mürdüm rengin en çok yakıştığı kumaşlardan biri kaşe kumaşlar. Kaşe kumaşlardan yapılmış kabanlar arasında sizin tercih etmeniz gerekenler özellikle uzun kesim ve kemerli olanlar olmalı. Fotoğrafta gördüğünüz gibi mürdüm rengi kaşe kabanlarla gri tonlarındaki bluz ve etekleri kombinleyebilir, bu kombininizi siyah tonlarındaki çanta ve ayakkabılarınızla tamamlayabilirsiniz.

Mürdüm tunik kombinleri

Mürdüm rengi tek parça kombinlemek oldukça riskli gelebilir. Bu aslında risk değildir. Gayet şık olarak mürdüm rengi krep kumaştan yapılmış bir tunikle, aynı tonlardaki dar paça pantolonu kombinleyebilir, aynı tonlarda tercih edeceğiniz ayakkabı ile kombininizi noktalayabilirsiniz. Bu tip kombinlerde aksesuar seçiminde özenli olmalı, mümkünse gri tonlarında aksesuarlar tercih etmelisiniz.

 

Mürdüm rengi ve lacivert uyumu

Lacivert ve mürdüm renklerden ikisi de koyu tonlar olduğu için birbirleriyle kombinlenemez gibi görünseler de aslında birbirleriyle oldukça uyumlu renklerdir. Çokca tercih edilen mürdüm renk kaşe kabanları, lacivert kaşe pantolonlarla kombinleyebilir, üstünüze krem tonlarında bluzlar ya da gömlekler tercih edebilirsiniz. Bu tip kombinlerinizde tercih etmeniz gereken aksesuar rengi altın sarısıdır.

Mürdüm ve pembe uyumunu yakalayın.

Mürdüm renk gençler arasında oldukça popüler. Onlar genellikle bu rengi daha cesur olarak pembe tonlarıyla kombinliyorlar ve oldukça da başarılılar. Mürdüm rengine ek olarak kullanacağınız pembe tonlarını siyah şal ya da ayakkabılarla tamamlayabilir, zıtlıklardan yararlanabilirsiniz. Bu sezon oldukça popüler olan mürdüm rengini kombinlerken bu yazımız oldukça işinize yarayacak, size esin kaynağı oluşturacaktır.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

2 Comments

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir