Makatta kanama!

Makattan Kanama, dışkılamada bozukluk ve dışkıda kan görülmesi gibi sorunlar ile karşılaşıldığında mutlaka acil olarak bir hekime başvurulması gerekmektedir. Birçok önemli hastalığın habercisi olabilecek makattan kanama sorunu, tedavi edilebilir basit bir sorun da olabileceği gibi acil tedavi gerektiren bir sorun da olabilmektedir.

Makattan kanamanın belirtileri nelerdir?

Makatta meydana kanama farklı şekillerde seyredebilmektedir. Örneğin bazı kişilerde kanama sızıntı şeklinde olurken, bazı durumlarda minik damlalar halinde kan damlamaları olabilmektedir. Özellikle de yaşlı ve kalp sorunu olan kişilerde makatta kanama söz konusu olduğunda kişiler şoka girebilir ve bu nedenle de hemen bir hekime başvurmaları gerekmektedir. Kanamanın belirtileri ise yine biraz önce söz ettiğimiz gibi dışkılamada renk değişimi, iç çamaşırında görülen anlık kanamalar ya da minik damlalar, dışkılama esnasında aşırı zorlanma vb.

Makatta kanama neden olur?

Basur, bağırsak polipleri, bağırsak kanseri, makatta oluşan çatlaklar, fistül, proktit, ülser, damar hastalıkları ve buna bağlı kanamalar, aspirin vb. kan sulandırıcı ilaçlar ya da ağrı kesici ilaçlar nedeni ile meydana gelen kanamalar, cinsel temasla bulaşan makat hastalıkları gibi sorunlar nedeni ile makatta kanama problemi meydana gelebilmektedir.

Genel Cerrahi Taksim hastanesi olan Galata tıp merkezi uzun yıllardan beri İstanbul’un birçok ilçesinde yer alan şubeleri sayesinde hastalara güvenilir ve kaliteli bir hizmet sunmaktadır.

Neden Galata Tıp Merkezi?

Genel cerrahi Taksim bölgesinde yer alan ve özellikle bünyesinde yer alan uzman hekimleri sayesinde ve en önemlisi de uzun yıllardan beri hizmet veren önemli ve köklü bir kuruluş olan Galata tıp merkezi, başarılı operasyonları ve kaliteli hizmeti nedeni ile herkesin ilk tercih ettiği merkezler arasında yer almaktadır.

Sizler de her türlü sağlık sorununuz ya da özel ve gizliliğine önem verdiğiniz testler hakkında bilgi almak ve güvenilir ellerde tüm işlemlerinizi hasta gizliliği ilkelerine bağlı kalarak yaptırmak için Galata tıp merkezini ziyaret edebilir ve internet sitesi olan www.galatatip.com.tr adresinde yer alan online işlemler menüsü sayesinde kolaylıkla randevularınızı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir