Kombinin Bacası Uzatılabilir Mi? Kombi Baca Uzatmak Güvenli Mi? Kombi Bacası Nasıl Uzatılır?

Günümüzde hermetik ve yoğuşmalı tüm kombi modellerinde yakılan gazdan çıkan atık gazların dışarıya atılması ile hem güvenli hem de verimli bir kullanım gerçekleştirilebilmesi için baca sistemi bulunur. Kombilerin bacası sayesinde atık gazlar dışarıya atılır. Bu şekilde kombi kullanımının en ciddi güvenlik risklerinden birisi olan gaz zehirlenmesi riskinin ortadan kaldırılması mümkün olur. Nitekim periyodik kombi bakımı ile cihazınızdaki bu atık gazların baca üzerinden verimli şekilde dışarıya atılmasını engelleyecek kirlenme ve tıkanıklıklar giderilir. Kombi bakımı yaptırmakta bu nedenle önemlidir. Bazı durumlarda kombilerin bacalarının uzatılması gerekliliği oluşabiliyor ki bu nedenle de Sultanbeyli Arçelik Servisi merkezimize kombinin bacasını uzatma yönünde talepler gelmektedir.

Kombi Bacası Uzatılabilir Mi?

Kombi kullanımının güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi maksadıyla tüm kombi montaj detayları teknik veriler üzerinden belirlenmiştir. Bu doğrultuda kombi montaj işlemleri tamamen bilimsel ve teknik kriterler hususunda gerçekleştirilir. Bu nedenle de kombinizi kullanmaya başladıktan sonra yani montajı tamamlandıktan sonraki süreçte baca uzatması yapılması mümkün değildir. Teknik yönden mümkün olsa da kombi bağlantı şartnamelerinin ihlal edilmesine neden olacağından böyle bir işlem gerçekleştirilemez. Ancak kombi montaj işlemi esnasında Sarıgazi Arçelik Servisi teknikerlerine yapılacak talep doğrultusunda en baştan kombi baca uzatması yine şartnamelere uygun olması şartıyla uygulanabilir.

Kombi Baca Uzatma Nasıl Yapılır?

Kombinizin montajı esnasında uzman Kombi Servisi teknikerleri tarafından cihaz ile birlikte gelen baca parçalarından farklı baca bileşenlerinin ilavesinin gerçekleştirilebilmesi mümkündür. Kombi baca uzatma işlemi baca setinin fiziksel yönden yetersiz kalması halinde uygulanabilmektedir. Kombi baca uzatma işlemi tek dirsekli modelde en fazla 2 metre yatay uzunlukta, çift dirsekli modelde ise yatay uzunluğu en fazla 1 metre olan baca boruları kullanılır. Doğru noktalara uygun şekilde dirsek ilavesi gerçekleştirilirken, tüm ilavelerin bağlantı noktalarında güçlü ve kaliteli bir sızdırmazlık oluşturulması için özel müdahaleler yerine getirilir. Yapılan işlemler sayesinde kombinizin baca uzatımı tamamlanabilir. Kombinizin baca uzatma işlemleriyle ilgili bilgi ve destek almak üzere haftanın 7 günü 24 saat kesintisiz bir şekilde Kurtköy Bosch Servisi merkezimizin iletişim kanallarına ulaşabilirsiniz.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir