İlkbahar Tesettür Yaz Modası ve Renkleri

Kış aylarına adım adım yaklaştığımız şu günlerde 2017 yılının ilkbahar yaz modası belirlenmeye başladı bile. Kullanılacak ana renkleri ve hatlarıyla belirlenmiş 2017 tesettür ilkbahar ve yaz modasına göz atıp içimizi ısıtmaya ne dersiniz?

2016-tesettur-moda-renkleri

Pantone’nin sizler için hazırladığı renk seçimlerine gelin birlikte göz atalım.

ilkbahar-tesettur-rengi-mercan

Önümüzdeki sene ilkbaharda çok sık göreceğimiz bir renk mercan. Hem sıcak havanın iç ısıtan etkisini hem de eleganlığı yansıtan bu renk tesettür giyimde özellikle bluzlarda kendini hissettirecek. Şifon ve ince kumaşlarla tasarlandığında yaz ayları için de tercih nedeni olacak bu renk moda dünyasına da hareket getirecek.

2016nin-moda-trendi-yesil

Tesettür modasında sarsılmaz yerini koruyan yeşil bu sene de dolaplarımızı dolduracak. İlham veren tonlarda elbise ve bluzlarda karşımıza çıkacak olan bu renk Paris moda haftasında da çok kullanılmıştı. Tesettür giyimin vazgeçilmezi yeşili, ilkbahar ve yaz aylarında da kıyafetlerinizde seve seve kullanabilirsiniz.

2016-ilkbahar-yaz-fildisi-beyazi

Fildişi ara bir renk olmasından dolayı pek tercih edilmese de bu sene ilkbahar ve yaz aylarında oldukça moda olacak. Daha açık tonu olan bej renklerle kombinleyerek sıkıcı bir hal almaktan kurtarabileceğiniz fildişi renkteki kıyafetler sonbahar aylarında ise genellikle kendini trençkotlarda gösteriyor. İlkbahar ve yaz aylarında ise bu rengi elbiselerde tercih edebilirsiniz.

bu-yaz-sari-rengi-moda

Yaz aylarının olmazsa olmazı, güneşi andıran renk sarı, bu ilkbahar ve yaz modasında da vazgeçilmez. Genellikle çanta, ayakkabı ve kemer gibi aksesuarlarda görmeye alıştığımız bu rengi hasır desenli kıyafetlerle de kullanabilirsiniz.

tesettur-giyimde-2016-ilkbahar-yaz-turkuazi

İlkbahar ve yaz aylarındaki masmavi gökyüzünden esinlenilmiş turkuaz renk de tesettür giyimde oldukça popüler. Özel gün ve kutlamalarda tercih etmenizin daha doğru olacağı bu rengi mümkün olduğunca sade kombinlemekte fayda var. Soft bir renk olan turkuaz böylece masumluğunuzu ortaya çıkartacaktır.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir