Her Kadının Bilmesi Gereken 6 Makyaj Tekniği

Makyaj kadınların vazgeçilmez aksesuarıdır. Doğru bir teknikle, uygun ürünler kullanılarak yapılan makyaj, kadını kusursuz gösterdiği gibi, ruhsal olarak da mutlu ve kendine güvenir hale getirir. Makyaj yapan her kadın bazı teknikleri bilir. Bu teknikleri öğrenmek için profesyonel makyaj eğitimi almanıza gerek yok. Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bu yazımızı çok seveceksiniz.

Öncelikle kusursuz bir makyaj yapmak istiyorsanız bilmeniz gereken ilk şey yüz tipiniz. Yüz şeklinizi bilmeden uygun bir makyaj yapamayacağınızdan bu detay oldukça önemli. Üçgen, kare, oval, yuvarlak yüz şekillerinden birine sahip olmanız demek, makyaj tarzınızın ve hatta saç şeklinizin bile buna bağlı olarak değişeceği demektir. Ayrıca yüz şeklinize uygun olarak yapacağınız kontürleme işlemi de çok önemlidir. Alnın orta bölümünü, burnun üst kısmını ve çene bölgesini aydınlatmak kusursuz bir makyajın temel işlemleridir.

makyaj-nasil-yapilir-620x620

Yüz şeklinizden sonra belirlemeniz gereken başka bir unsur ise cilt tonunuzdur. Doğru renkteki ürünlerle yaptığınız makyaj gelişigüzel yapılmış bir makyajdan çok daha başarılı olacaktır. Yanlış ton kullanımında hasta ve solgun görünebileceğiniz gibi doğru ürünlerle pürüzsüz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Doğru renk tonlarını bulduğunuz zaman rimel, ruj ve allık gibi temel malzemelerle bile ne kadar güzel olabileceğinizi farkedebilirsiniz.

kadinlarin-bilmesi-gereken-makyaj-onerileri-620x376

Yukarıda saydığımız unsurlara ek olarak cilt tonunuza ve yapısına uygun olarak fondöten seçimi de oldukça önemli. Gözlerinizi belirginleştireceğiniz bir makyaj tekniği arayışındaysanız dudaklarınızda ve yanaklarınızda daha soluk renkler kullanmaya özen göstermelisiniz. Dudak kalemi uygulamasını rujdan sonraya bırakmanız dudak şeklinizin daha belirgin olmasına yarar. Çıkık elmacık kemiklerine sahip olmak isteyip bu durum genetik olarak mümkün değilse allığınızı elmacık kemiklerinizin altından başlayarak oval şekilde sürmeyi deneyin. Doğal yollarla hiçbir zaman sahip olamayacağınız kemik yapısına birkaç ufak dokunuşla sahip olmak bu kadar basit.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir