Güvenilir Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama yapılmadan önce keşifler tarafından mekan incelenir ve istekleriniz doğrultusunda notlar çıkartılır. Profesyonel bir ekiple çalışıyorsanız her aşamayı büyük titizlikle çalışacaktır. Bunun nedeni olarak zemin kaplama esnasında ufak bir detay bile atlanırsa bu büyük bir sorun oluşturabilir. Ayrıca karşılaşılan sorunlara da hızlı bir şekilde etkili bir çözüm üretebilmesi önemlidir. Şimdi gelin sizlere yapım aşamalarından bahsedelim.

  • Zemin Temizlenmesi ve Etüdü

Gerekli zemin keşifleri yapıldıktan sonra zeminin epoksi kaplamaya uygun olup olmadığı belirlenmelidir. Uygun olan zeminde çalışma öncesinde yapışamaya engel olacak alanlar temizlenir. Önceden yapılan çalışmalar epoksi zemin kaplama başlamadan önce iyice temizlenmelidir. Bu noktada çalıştığınız ekibin profesyonelliği devreye girer. Özellikle zeminde bulunan yağ lekeleri temizlenmelidir.

  • Epoksi Zemin Kaplama Öncesi Astar Atımı

Epoksi zemin kaplama öncesinde zemine astar uygulanmalıdır. Zemini düzgünleştirmek ve şekle sokabilmek için ilk kat olarak astar yapılır. Bu katın kuruması için bir süre beklenmek zorundadır.

  • Seçilen Epoksi Zemin Kaplama Çeşidinin Uygulanması

İlk iki aşamadan sonra seçilen kaplama zemine uygulanabilir. Belirlenen epoksi zemin kaplama türü o çeşide uygun bir şekilde zemine uygulanır.

  • Epoksi Boya Hazırlanması

Epoksinin en büyük avantajlarından birisi de renk seçenekleridir. Zeminlerde farklı renkler isteniyorsa epoksi boya tercih edilir. Hassas bir şekilde karışım ile elde edilen boya zemine uygulanır.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir