Güneş lekeleri ve diğer leke tedavileri

Güneş Lekeleri son yılların en çok görülen cilt sorunları arasında yer almaktadır. Bu durumun ana nedeni de güneşin etkisini son yıllarda daha fazla hissediyor olmamızdır. Üstüne bir de aşırı bronzlaşma merakı maalesef ki korunmasız kalan cildin lekeler ile reaksiyon göstermesine neden olmaktadır. Yaz ya da kış hiç önemli değil, her mevsim cildin korunması için mutlaka kremler kullanılmalı ve cildin savunmasız kalmasını önelemek gerekmektedir. Aksi halde güneş lekeleri ya da diğer cilt lekelerinden kaçınmak pek mümkün olmayacaktır.

Güneş lekeleri nasıl geçer?

Güneş lekelerinin ne zaman meydana geldiği ve derecesi tedaviyi belirlemek açısından oldukça önemlidir. Bu nedenle de öncelikli olarak uzman doktorlara muayene olmalı ve buna göre size uygun olan bir tedavi şekli belirlenmesi gerekmektedir.

Yüz germeuygulamalarından da kısaca söz edecek olursak, kliniğimizde doktorumuz Mustafa Karataş ve donanımlı ekibi tarafından uygulanmakta olan oldukça etkili uygulamalarımız yer almaktadır. Ameliyatsız bir şekilde ve kısa sürede uygulanan yüz germe işlemlerimiz ise; ClearLift Lazer, Emerge, lazer tedavileri, “Thermage”, “Ulthera”, “Scarlet S”, “Vshape” ve  radyo frekans uygulamalarıdır.

Thermage ile yüz gençleştirme nasıl yapılır?

Thermage ile yapılan yüz gençleştirme işlemi son dönemlerde kullanılan en etkili ve en önemlisi de ciltte kesi olmadan yapılan etkili işlemlerden biridir. Thermage uygulaması mutlaka kozmetik tedavide uzmanlaşmış olan doktorlar tarafından uygulanabilmektedir. Bu harika uygulama sayesinde kişilerin cildi sıkılaşarak aynı zamanda gençleşmesi sağlanmaktadır. Yaklaşık olarak 2 saat süren bu uygulama tek seans yeterli olabilmektedir.

Güneş Lekesi tedavilerine geri dönecek olursak da, özellikle aşırı derin olan güneş lekesi tedavisi mutlaka kimyasal peeling gerektirmektedir. Kimyasal peeling uygulamaları da eskiye göre bakıldığında oldukça gelişmiş ve kişilerin korkmasını gerektirecek acılı ve ağrılı bir işlem olmaktan uzaklaşmıştır. Bu nedenle de işin uzmanı olan doktorlar tarafından güvenle uygulanabilmektedir.

Kimyasal peeling nasıl yapılır?

Kimyasal peeling uygulaması öncelikle dereceleri olan bir işlemdir ve kişinin cilt yapısına ve sorununa göre belirlenmektedir. Ancak genel olarak bahsedecek olursak uygulamada bazı kimyassal ürünler ile cilde kontrollü hasar oluşturmaktadır ve bu sayede de sağlıklı ve lekesiz bir yeni cilt oluşması planlanmaktadır. Detaylı bilgiye www.drmustafakaratas.com’dan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir