Göz Rengine Göre Far Renkleri Nasıl Olmalıdır?

Gözler kalbin aynasıdır sözleri boşuna değil. Biriyle ilk karşılaştığınızda baktığınız ilk yer gözleri olduğundan etkileyen ilk şeyin de gözler olması oldukça olası. Gözlerinize anlam katacak göz makyajınızla daha ilgi çekici olmak zor değil. Peki hangi göz rengine hangi renk makyaj uygulamaları? İşte bu sorunun cevabı yazımızda gizli.

Göz Rengine Uygun Far Renkleri

Renkli gözler için göz makyajı tonu seçmek, siyah ve kahve tonları gibi gözler için makyaj tonu tercih etmekten her zaman daha risklidir. Koyu renk gözler için zaman zaman sadece bir rimel bile yeterli olurken  açık renk gözlerde farklı renk kullanımları ve farklı teknikler gerekebilir.

Özellikle yaz aylarının vazgeçilmezi olan renkli ve fresh göz farlarından kış aylarında vazgeçmek, daha pastel tonlara yönelmek gereklidir.

Göz Rengine Göre Far Rengi Seçimi

Eğer sizin de aklınızda hangi göz renginize hangi renk far uygulayacağız sorularsa varsa işte bilmeniz gerekenler:

Mavi Göz  İçin Far Seçimi

Mavi gözler için en uygun farlar açık yeşil tonları ve turuncu gibi ışıltılı tonlardır. Yaz aylarında tercih edebileceğiniz bu renklerin aksi olarak kış aylarında daha çok pembe tonları ya da koyu tonlarla, altın, bakır tonları tercih etmelisiniz.

Ela Göz İçin Far Seçimi

Ela gözler içerisinde hem kahve tonlarını hem de yeşil tonlarını barındırdığı için makyaj açısından en şanslı göz rengidir.

Özellikle yaz aylarından mavi ve yeşil tonlarını kullanabileceğiniz gibi sadece bir eyeliner ile de günü geçirebilirsiniz.

Koyu Göz Rengi İçin Far Seçimi

Koyu renk gözlere sahip kadınlar göz renklerinin zıttı olan çok açık renklerden uzak durmalılar. Yeşil ve gri tonları kış ayları için idealken altın ve bakır tonları ise yaz ayları için ideal. Eğer gözleriniz siyah ya da kahverengi ise buğulu göz makyajı da sizde çok şık duracaktır.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir