Gelin Makyajı Nasıl Yapılır? Gelin Makyajı İçin Tüyolar

Gelin makyajı kadınların makyaj konusunda en zorlandıkları konudur. Hem doğal olması gerektiği hem de göz alıcı olması gerektiği ikilemiyle zorlayan düğün makyajında keşke dememek için oldukça dikkatli olmalısınız. Peki kusursuz gelin makyajı nasıl olmalıdır?

Gelin Makyajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin makyajı nasıl olmalı sorusuna verebileceğimiz ilk cevap kuşkusuz doğal olması gerektiği. Hem doğal hem de göz alıcı olmak düşündüğünüz kadar zor değil. En mutlu ve en unutulmaz gününüzde güzel ve dikkat çekici görünmek istemeniz en doğal hakkınız. Bu özel gün için hem şık hem de göz yormayacak doğallıkta bir makyaj tercih etmelisiniz.Gelin makyajında dikkat etmeniz gereken ilk şey göz makyajınız. Gözlerinizin şekline ve büyüklüğüne bağlı olarak uygulayacağınız makyaj da değişiklik gösterecektir. Eğer gözleriniz koyu renkse gö makyajınızda kullanacağınız renkler de koyu renk olmalıdır.

Eğer hayatınızın en özel günü için tercihiniz krem renki bir gelinlikse göz makyajınızda bakır tonlar, gelinliğiniz beyaz ise pembe tonları kullanmalısınız. Takma kirpik uygulaması göz makyajınızda abartıya kaçılmadan yapılmalı doğallıktan uzak durmamalıdır. Takma kirpik uygulamasının üzerine uygulanan rimelin topaklaşmamasına dikkat edilmeli, kirpikler muntazam bir görünüme kavuşmalıdır.

Ten makyajınızda da yüzünüzün şekline göre hareket etmelisiniz. Eğer burnunuz hafif iri ve çeneniz uzu ise 2 tonlu fondötenle gölgeleme tekniği yapılabilir. Fondöten uygulaması sonrası doğal bir ışıltı yaratmak adına aydınlatıcılar uygulanabilir ve cilde ışıltı verilebilir. Bu aydınlatıcı etkisi yanaklarda kullanılmamalı, daha gözün yan kısmına yayılmalıdır.

Son olarak dudak makyajınızda üst dudağınıza ince bir dudak kalemi ile dolgu verebilir sonrasında ruj uygulaması ile dudak hatlarınızı sabitleyebilirsiniz. Rujunuzun üzerine pudra sürmeniz halinde kalıcılığı kat kat artacak hatta belki sizi tüm gece idare edecektir.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir