Evliliğinizin Simgesi Altın Yüzük!

Evliliğin simgesi olan alyans desenine, rengine, boyutuna ve materyale göre farklılık gösteren bir takı olmaktadır. Özellikle yüzük modellerine baktığımız zaman son zamanlarda bu modellerin çok arttığını görmekteyiz. Gelin ve damat adayları bu modeller arasından istediğini seçmektedir. Yüzük seçimi yaparken yüzüğün hangi materyalden olacağı önemli olmaktadır. Altın, gümüş, titanyum, çelik ve platin gibi yüzük türleri bulunmaktadır. Altın yüzük isteyen çiftlerin hangi renk olacağını belirlemesi gerekmektedir. Altın alyans çeşidi 3-4 çeşit olmaktadır. Bu renkler ise genelde rose, beyaz, sarı altın gibi çeşitler olmaktadır. Rengine göre tektaş ile birlikte uyumlu bir takı elde  edebilirsiniz.

Beyaz, Rose, Sarı ve Beyaz Alyans Modeli 

Bazı yüzük modellerinde gümüş miktarı daha fazla olmaktadır. Gümüş miktarının fazla olduğu bu modellerde kararmaların olması da daha olası olmaktadır. Bu nedenle gümüş alacağınız zaman dikkat etmeniz gerekmektedir. Sarı ve beyaz altın da son zamanlarda en çok üretilen ve tercih edilen bir yüzük çeşidi olmaktadır. Çok fazla çift renkli yüzük seçeneği bulunur.

Bu yüzük çeşitlerinden istediğinizi seçmeniz mümkün olmaktadır. Yüzük modellerine baktığınız zaman herkesin zevkine göre alyans olduğunu görmekteyiz. İsterseniz ince, desensiz, sarı altın gibi klasik bir model seçebilirsiniz. İsterseniz de desenli, taşlı ve gümüş olan modelleri tercih edebilirsiniz. Klasikleri seven çiftler genelde bombeli yüzük kullanırlar. İncel bombeli yüzükler eskiden çok kullanılmaktaydı. Şimdi o kadar çok tercih edilmese de kalınlara göre çok daha kullanışlı olmaktadır. Kalın yüzük modelleri bakıldığı zaman göz zevkine daha çok hitap etmiş olsa da parmakta daha çok ağırlık yapmaktadır. Bu nedenle bazı hareket kabiliyetlerini de engelleyebilir. Bu nedenle ince alyanslar daha kullanışlı olmaktadır.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir