Estetik İle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

estetik

Estetik, doğuştan olan kusurları düzeltmek ya da zamanla yaşlılığın getirmiş olduğu istenmeyen izleri yok etmek için gerek duyulan bir yöntemdir. Estetik operasyonlar ile ilgili doğru olarak bilinen çoğu bilgi aslında düşünülenin tam tersi yanlıştır.

Estetik operasyon sonrası iz kalır mı?

Estetik operasyonlar cerrahi işlemler olduğundan dolayı sonrasında bir iz kalacaktır. Ancak estetik operasyonlarda diğer operasyonlara kıyasla çok daha ince, dikkat çekmeyen ve belirgin olmayan izler oluşmaktadır.

Liposuction yöntemi ile fazla kilolarımdan kurtulur muyum?

Liposuction, bir zayıflatma ameliyatı değil, vücudu yeniden şekillendirme ameliyatıdır. Yağların yoğun olarak biriktiği bölgelere uygulanır. Liposuction, düşünüldüğü gibi şişmanlık tedavisinde uygulanan bir yöntemin aksine bölgesel sorunları düzeltme ameliyatıdır.

Benler alınırsa kanser oluşur mu?

Estetik cerrahi uzmanı tarafından tehlikeli görülmeyen benlerin alınmasında kişiye herhangi zararı olmaz.

Estetikte en iyi sonucu en yeni yöntemler mi verir?

Estetiksel yöntemler her geçen gün yenilenmekte ve gelişmektedir. İdeal olan yöntemi bulabilmek adına da sürekli yeni yöntemler denenmektedir. Fakat bu yeni yöntemlerin en iyi yöntem olduğu anlamını taşımaz. Plastik cerrahi de geçerliliğini sürdüren yöntemlerin en iyi yöntemler olduğunu düşünmek daha doğru olur.

Botox uygulaması ile mimikler kaybolur mu?

Kişiye en uygun dozda uygulanan botox uygulamasında böyle bir durum söz konusu değildir ve iyi uygulandığı takdirde kişinin böyle bir operasyon geçirdiği dahi anlaşılmaz.

Silikonlu protez ile bebek emzirmek sakıncalı mıdır?

Çoğu kadın silikon yaptırma işlemi doğumdan çok sonraya erteler. Fakat silikon jel dolu protezler herhangi hastalığa sebebiyet vermezler ve ne anneye ne de bebeğe zarar verecek bir etkisi olmaz. Bu sebeple silikon protez yapımından sonra bebek emzirmek konusunda herhangi bir sakınca söz konusu olmaz.

http://www.belmasahin.com

2 comments

  1. Birde bu estetikler için insanlar bilinçsizce para harcıyor. Güzel bir bilgilendirme yazısı olmuş. O kadar parayı verirken bu yazıyı da göz önünde bulundurmaları lazım insanların.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir