Esmer Tenliler için Uygun Saç Renkleri

Saç rengi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk şey ten renginiz olmalı. Ten rengini göz ardı ederek karar verilen saç renkleri her zaman hayalkırıklığı yaratır. Saç rengi seçimini etkileyen en önemli karar olan ten renginiz yüzünüzün nasıl görüneceğini de etkiler. Saçlarınız peruk gibi durmasın istiyor ve size ait olsun hissi yaratmak istiyorsanız doğru saç rengini seçmek çok mühim. Günümüzde popüler olan bir çok saç boyası markasından aklınıza gelebilecek her türlü saç rengi mevcut. Kahverengiden küllü kumrala, ombreden pastel tonlara kadar zengin renk tonlarına sahip olabileceğiniz bu boyalar arasında tercih yaparken ten renginizi dikkate almayı unutmayın. Eğer esmer bir tene sahipseniz şanslısınız demektir. Esmer ten rengi beyaz tene ya da buğday rengi tene göre kusurları daha az gösteren bir ten rengidir. Böyle bir avantaja rağmen saç rengi seçimindeki zorluk bir dezavantajdır. Esmer tenli kişilerin saç rengi seçimi beyaz tenli kişilere göre oldukça kısıtlı.

Kumral saç renkleri

Kumral Saçlar

Son dönemin trend rengi olan kumral kadınların en sevdiği renkler arasında yer alıyor. Doğal görünümü ile kalpleri kazanan bu renk hem Hollywood yıldızları tarafından hem de sıradan kişiler tarafından çok sevildi ve uygulandı. Esmer tene de çok yakışan bu saç rengi yüz şeklinizi de değiştirecektir. Esmerlerin daha açık tonlarını tercih etmesi gereken kumral renk saç yüzünüzü daha sıcak ve anlayışlı gösterecektir. Esmerlerin için ideal olan kumral renk tonları küllü kumral, karamel, altın kumral ve koyu kumral saç tonlarıdır.

Kumral saç renkleri

Karamel Saçlar

Esmer tene çok yakışan bir başka renk karamel. Oldukça yumuşak bir renk olan karameli klasik saç modelleriyle tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Çekici bir renk olan karameli ombreli olarak da tercih edebilirsiniz. Dağınık topuzlar ya da doğal dalgalı saçlar ile tercih ettiğinizde oldukça şık duracak bir saç rengidir karamel.

Karamel saç renkleri

Karamel saç renkleri

Karamel saç renkleri

Karamel saç renkleri

Karamel saç renkleri

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir