Erkekler Kadınlarda İlk Neleri Fark Ederler?

İnsanlığın varoluşundan beri karmaşası devam eden bir olgu kadın-erkek ilişkileri. İlişkinin ilk adımı ise kuşkusuz tanışma. Tanışma anında elektrik olarak adlandırılan etkileşim, bir ilişkinin gelişip gelişemeyeceğini gösteren anahtar. Peki bu etkileşime etki eden unsurlar neler? Özellikle erkekler kadınlarda ilk olarak neyi fark ederler? İlk olarak erkeklerin fark ettikleri şeyin saçlar olduğunu söyleyebiliriz. Bakımlı, sağlıklı ve gür saçlar bir erkeğin dikkatini çeken ilk şey.

bakimli-saclar

Tüm kadınlar ilgi odağı olmak ister ve ilgi odağı olmayı sever. Erkeklerin dikkat ettiği ilk şey olan saçlardan sonra ne geliyor dersiniz? Tabii ki kıyafetler. Sıradışı giyinen, ya da şık giyinen kadınlar erkekler tarafından hemen farkedilir. Buradan da anlayabileceğiniz gibi erkekler modadan anlamaz söylemi tamamen yanlış. Dış görünümüne özen gösteren, giyim tarzıyla iddialı olan kadınlar erkekler tarafından her daim ilgi görür. Kıyafetten sonra en dikkat çekici şey kusursuz bir gülüştür. İddialı dış görünüm, bakımlı saçlar ve kusursuz bir gülüş bir kadını tamamlayan en önemli detaylar. Aynı zamanda kadının özgüvenli duruşu da erkeğin dikkat ettiği özelliklerin arasındadır.

bakimli-kadinlar-600x437

Gözler kalbin aynasıdır sözü pek de yalan değil. Erkeklerin dikkat ettiği bir başka husus da gözler. Gülümsemeye eşlik eden, içten bir bakış erkekleri etkileyen en önemli ve anlamlı detaylardan biri. Gözlere bakmak içgüdüsel olarak kendiliğinden gelişse de anlamlı bakışlar ve etkileyici göz süzmeler erkeği etkileyen şeyler. Tüm bunlar bir bütün olarak düşünüldüğünde saçlar, gözler ve bakımlı, temiz bir kıyafet seçimi karşınızdaki kişinin sizi etkileyebilmesinin yolu. İlk görüşte dış görünüşe önem versek de karşınızdakinin fikrini ve hislerini de önemsemeyi unutmayın.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

  1. Gözler ve gülümseme. Bir ömür geçireceksem gözlerde o mutluluğu görmeliyim. Yazının başlığını okuyunca aklıma kadınlar erkeklerde ilk neyi fark eder? sorusu aklıma geldi. Farklı bir blogda karşılaşmıştım. Cevabın “ayakkabılar” olduğunu duyunca şaşırmadım desem yalan olur 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir