En Popüler Röfleli Saç Modelleri

Son sezonda görmeye alıştığımız ombreler, ışıltılar ve rengarenk pastel tonlar, röfle modasını rafa kaldırtmıştı. Tamamen bitti denmesine yakın 2017 sezonuyla birlikte röfleler muhteşem şekilde geri dönüyor.

rofle

Öncelikle bilmeyenler için röfle nedir ondan başlayalım. Saçlarında bu uygulamayı taşıyanlar tarafından bile tamamen bilinmeyen bir saç tasarımı röfle. Saçların sahip olduğu renk tonundan 1 ile 6 ton arasında değişen bir tona dönüştürme işlemine röfle denir. Genellikle saçlar küçük parçalara bölünerek boyanır. Bu uygulamanın küçük saç parçaları ile yapılmasının nedeni tabii ki saça ışıltı katmak ve farklı tonları yakalayabilmek.

rofle-yapilirken

Genellikle koyu saç renklerine sahip kadınlar tarafından saçların rengini açtırmak amaçlı kullanılır röfle. Gölge ve balyaj işlemiyle çok sık karıştırılan röfle işlemi çok benzeseler de birbirlerinden tamamen farklılar.

uzun-saclar-icin-rofle

Röfle İçin Saç Modelleri

Röfle genelde buğday tenli ya da açık renk tenli kadınlarda daha uygun duruyor. Eğer sizde bu cilt tonlarına sahipseniz ve saçlarınızda değişikliğe gitmek istiyorsanız röfleyi denemelisiniz. Daha rahat bir seçim yapabilmeniz için bu yazımızda sizler için röfleli saç modellerini de bir araya getirdik. Karar vermeniz açısından kolaylık sağlayacaktır.

karamel-rofle karamel-tonlarinda-rofle sari-saca-koyu-rofle rofle-renk-onerisi

İster koyu renk saçlarda ister açık renk saçlarda uygulatabileceğiniz röfle cildinizi de olduğundan ışıltılı ve canlı gösterecektir. Açık tene sahip kadınların açık renk saçlara sahip olması solgun gösterir açısından bir önyargı olsa da bu yargıyı kırmanın en güzel yolu da aynı zamanda röfleli saçlar. Her yaştan kadının tercihi olabilecek röfleler saçlarınızda farklı bir dokunuş yakalamak için iyi bir tercih.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir