Dalgalı Saçlar için Renk Önerileri ve Dalgalı Saç Renkleri

Hem düz saçlılar hem de kıvırcık saçlılar tarafından çokça sevilen dalgalı saçlar kullanım bakımından oldukça rahattır. Doğal kıvrımlarla sahip olabileceğiniz gibi maşa yardımıyla da sahip olabileceğiniz dalgalı saçların bakımı da bir o kadar kolay. İster at kuyruğu ister dağınık olsun her haliyle güzel ve bakımlı görünen dalgalı saçların en büyük derdi saç rendi tercihidir. Yanlış saç rengi uygulamalarından kaynaklanan hataları en aza indirebilmeniz için size dalgalı saçlara ışıltı katacak öneriler sunacağız. Bu tip dalgalı saçlar hareketli yapıda olduklarından ışıltıları da çok iyi taşırlar. Dümdüz ve tek renk saçlar yerine ombre dediğimiz koyudan açık renge doğru giden saçları da tercih edebilirsiniz.

Dalgalı saç rengi

Eğer saçlarınızı doğal olarak kendi renginde kullanıyorsanız saçlarınız yüksek ihtimalle kahverengi yada koyu renk demektir. Çok fazla değişiklikten hoşlanmayan ve doğal renklerden yana olan kişiler için önerimiz saç uçlarınızı 2-3 ton açacak bir açma uygulaması. Sadece saç uçlarınıza uygulanacak olan açma işlemiyle saçlarınızın uçları birkaç ton açık renge kavuşabilir. Bu tip saç modelleri doğal görünmesinin yanı sıra her daim bakımlı durmasıyla da önemli. Saçlarınızı daha önce boyadıysanız ve şu anda koyu renkteyse, yıpranma payını da göze alarak açık renk balyaj uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu açık renk balyaj uygulammaları özellikle hareketli fönlerde kendini daha iyi göstermektedir. Bu saç modeli saçlarınızın ışıltısını arttıracak, dalgalı saçlarınıza farklı bir hava verecektir. Eğer saçlarınız dalgalı ve sarı renkte ise yapmamanız gereken tek şey saç diplerinizin koyu renk olarak açığa çıkması. Bunun haricinde her türlü renk geçişi ve fön sizde muhteşem duracaktır.

Dalgalı saç rengi

Cesur kadınların favorisi kızıl saçların uçlarına uygulanacak 2-3 ton açma uygulaması renk geçişi bakımından oldukça yumuşak duracaktır. Kızıl saçta dikkat etmeniz gereken tek nokta saçınızın boyudur. Çok uzun kızıl saçlar yaşınızı büyük gösterebilir.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir