Çilli Yüze Makyaj Nasıl Yapılır? Çilli Yüz Makyajı İle İlgili İpuçları

Çiller bazı kadınların sinirlerini oldukça bozsa da tüm dünyada masumiyeti simgeleyen bir güzellik olgusu olarak seviliyor ve sevimli bulunuyor. Eğer siz insanların geri kalanı gibi sevimli bulmuyor ve makyaj konusunda zorlanıyorsanız yardımınıza koşmaya hazırız. Eğer çillerinizi kapatmak için koyu tonlu ve ağır fondötenler tercih ediyorsanız ilk olarak bundan vazgeçmelisiniz. Tüm dünyada popüler olan bazı ünlülerin bile çillerini gizlemek istemediği bir ortamda bu çaba gereksiz görünüyor.

Çilli Yüzler İçin Makyaj Uygulamaları

Eğer yüzünüzde çiller varsa size uygulamanız gereken makyaj tekniğini anlatacağız. Hazırsanız başlayalım.

Çiller doğal bir görünüm parçasıdır aslında. Bu doğallığı korumak için yapmanız gereken ilk şey ağır fondötenlerden kurtulmak olmalı. Kalın tabakalı ve ağır fondötenler yerine ince yapılı fondötenleri elinizde dağıtmak suretiyle uyguladığınızda kapatıcılığının daha iyi olduğunu farkedeceksiniz.

Eğer çilleriniz hiçbir şekilde görünmesin istiyorsanız ilk olarak yapmanız gereken şey ince yapılı bir fondöten uygulaması. Uyguladığınız fondöteni cildiniz emdikten sonra likit bir kapatıcı ile aynı bölgeye uygulama yapabilir, sünger yardımıyla düzgün şekilde dağıtabilirsiniz. Makyajınızı sabitlemek için son olarak kullanacağınız transparan pudra da işinize yarayacaktır.

Çillerinizden kurtulmak için üst üste yapacağınız ağır yapılı fondöten uygulamaları sizi çillerinizden kurtarmak yerine cildinizi nefes alamaz hale getirecektir. Nefes alamayan cildiniz gün boyunca fondöteni atmaya çalışacak ve nihayetinde makyajınız boşa gitmiş olacaktır. Ağır cilt makyajı gibi ağır göz makyajları da çillerinizin görünürlüğünü arttıracaktır. Doğal ve hafif bir göz makyajı sizin için daha uygundur. Dilerseniz dumanlı göz makyajı yapabilir, makyajınızı ince bir eyeliner uygulaması ile destekleyebilirsiniz. Toprak tonları çilli yüzler için oldukça uygun olmakla birlikte gözlerinizi de ortaya çıkartacak ve dikkati bu noktaya toplayacaktır. Genellikle açık tenli kadınların derdi olan çiller için en uygun allık tonları şeftali ve pembe tonlarıdır.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir