Çamaşır Makinesinin Altından Köpük Gelmesi Sorunu Neden Olur? Nasıl Çözülür?

Tüm çamaşırların uygun su sıcaklıklarında ve bol köpüklü bir şekilde yıkanarak, 100% hijyenik hale gelmesini sağlayan çamaşır makinelerinde çeşitli kullanım sorunları görülebiliyor. Bostancı Bosch Servisi merkezimizde çamaşır makinesi kullanımıyla ilgili en sık cihazın altından köpük gelmesi sorunu için talep alıyoruz. Çamaşır makinesinin altından köpüklü su gelmesi şikayetiniz mevcut ise kesinlikle göz ardı etmemeli ve vakit kaybetmeden profesyonel servis desteği almalısınız

Çamaşır Makinesinin Altından Neden Köpüklü Su Gelir?

Çamaşır makinesinin altından köpüklü su gelmesi sorunu nedenleri çok farklı hususları içerebilir. Cihazın tüm su bağlantılarından, kazanına/tamburuna kadar pek çok bileşen arızası söz konusu olabilir. Çamaşır makinenizin bir şekilde su kaçırdığını gösteren bu durumla karşılaştığınızda vakit kaybetmeden Taşdelen Siemens Servisi merkezimizden destek almalısınız. Çünkü makinenizdeki bu tip bir su kaçağı tüm elektrik sistemini riske eder.

Çamaşır makinenizin alından köpüklü su gelmesi sorunu su bağlantılarıyla ilgili olarak bir arızalanma olduğuna işaret etmektedir. Bu kapsamda çamaşır makinelerinde alt kısımdan köpüklü su gelmesi genellikle su giriş vanaları ve hortumlarında yerinden çıkma ve delinme söz konusu olabileceğini göstermektedir. Bunun yanı sıra çamaşır makinesinin tamburunda delinme meydana gelmesi de söz konusu olabilir. Çamaşır makinesinin deterjan haznesine yüksek basınçlı su gelmesi veya aşırı deterjan kullanılması da ihtimaller arasında yer alır. Ayrıca kazan ile ön kapak arasında mevcut olan lastikte yırtılma da söz konusu olabilir.

Çamaşır Makinesi Altından Köpüklü Su Gelmesi Arızası Nasıl Giderilir?

Çamaşır makinesinin alt kısmından köpüklü su geliyor ise Kavacık Siemens Servisi uzman teknikerlerimiz tarafından 7/24 hızlı ve yerinde servis müdahaleleriyle anında çözüm sağlanabilmektedir. Çamaşır makinesinin altından su geliyor ise uzman teknikerlerimiz tarafından;

  • Su giriş vanasının yerinden veya hortumunun yerinden çıkması ya da delinmesi değerlendirilir. Eğer delinme mevcut ise yenisiyle değiştirilir, yerinden çıkmış ise iyi bir şekilde yerine takılır.
  • Çamaşır makinesinin deterjan haznesine yüksek basınçlı su gelmesi söz konusu ise basit müdahaleyle basınç seviyesi düşürülür. Deterjanın miktarının uygun seviyede kullanılması konusunda bilgilendirme yapılır.
  • Çamaşır makinesinin sut tahliye pompası arızalanmış ise yenisiyle değiştirilir. Su tahliye hortumunun delinmiş olması durumunda yenisiyle değiştirilir.
  • Kazan ile kapak arasında yer alan lastiğin yırtılmış olması durumunda ise komple yenisiyle değişimi gerçekleştirilir.
  • En yüksek maliyetli olasılık ise tambur arızasıdır ki bu tamburdan su kaçışı söz konusuyla komple yenisiyle değiştirilmesi gerekebilir.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir