Burun Tıkanıklığı Nedenleri ve Burun Tıkanıklığının Tedavisi 

Burun içerisinde bulunan etler havanın ısıtılması ve filtre edilmesini sağlarlar. Bu görevler işleyişini kaybederse kişiye rahatsızlık verebilir. Çoğu insanda çok hissedilmese bile birçok kişide rahatsızlık veren durumlar ortaya çıkabilir. Burun tıkanıklığı kısa süren bir rahatsızlık da olsa kişinin gece uykusunu ve günlük yaşamını olumsuz etkiler. Özellikle nefes almada zorluk ve ağız kokusu çekilmesine neden olur. Burun tıkanıklığı ilerledikçe başka sorunlara da yol açar.

Horlama, ses tellerinde değişiklik, hipertansiyon ve cinsel isteksizlik bunların başında gelmektedir. Burun tıkanıklığına özellikle çocuklarda rastlanılmaktadır. Burun Tıkanıklığı Ameliyatı ile tedavi edilmemesi çocuklarda orta kulak iltihabına kadar yol alabilir.

Günlük yaşamı etkileyen burun tıkanıklığının mutlaka belirtilerinin ve nedenlerinin bilinmesi gerekmektedir. Rahatsızlık veren burun tıkanıklığı ancak bu şekilde tedavi edilebilmektedir.

Burun Tıkanıklığının Nedenleri Nelerdir?

Burun tıkanıklığı tek bir neden içerisinde ele alınamaz. Kendi içerisinde ayrılarak ele alınması gerekmektedir. Belirtilere göre ayrı uygulanan tedavi yöntemleri vardır.

Yapısal Nedenler

Özellikle kişinin yaşam içerisinde yaşadığı kazalar sonucunda yaşanan durumdur. Özellikle yeni doğan bebeklerde doğum esnasında burun kısmının zedelenmesi de ele alınabilir. Burnun bir yere çarpması sonucu burunda oluşan zarar burun tıkanıklığına neden olmaktadır. En iyi Burun Tıkanıklığı ameliyatı ve sorunlara çözüm için doktora danışmanız önerilmektedir. Daha detaylı bilgi almak ve burun tıkanıklığı hakkında doktora danışmak için http://www.buruntikanikligi.net adresine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir