Bilal Çiloğlu Japon Rakibi Shohei Ona’ya Karşı Yenildi

Milli judocumuz Bilal Çiloğlu, erkekler de 73 kg ile 2. Turda ev sahibi olan Japonya üzerinden olimpiyat şampiyonu Shoie Ona’ya karşı mağlup olarak Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunlarına Veda Etmiş oldu.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın üçüncü gününde judo kategorisinde erkeklerden 73 kiloda olan Bilal Çiloğlu son 16 turunda son olimpiyat şampiyonu olan Japon sporcuya karşı kaybetti. Nippon Budokan’da düzenlenen judo müsabakalarında Bilal son 16 turunda ev sahibi Japonya’dan Ono ile karşı karşıya geldi.

Rakibine ippon ile elenen Bilal, ne yazık ki çeyrek finali göremeden elenen milli sporculardan biri oldu. Son 16 turunda olimpiyat şampiyonu olan Hoei Ona’ya yenilen Bilal bronz madalya için repesaj hakkı da elde edemeyerek oyunlara veda etti. noktabet adres

Gençlik ve Spor Bakanı da Maçı Yakından Seyretti

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda judocu erkeklerde de 73 kiloda olan Bilal Çiloğlu’nun elenmesi üzerine onu teselli etti.

Milli sporculara destek olmak için Tokyo da bulunan Bakan Kasapoğlu Bilal Çiloğlu’nun müsabakalarını yerinde izledi. Son 16 turunda ev sahibi Japonya’dan olimpiyat şampiyonu Shohei Ono’ya yenilen Bilal’e Bakan Kasapoğlundan ilk teselli geldi. Bakan Kasapoğlu genç sporcuya üzülmemesi gerektiğini ve henüz genç olduğunu, daha yolunun açık olduğunu dile getirmiştir. Buna karşılık Bilal Çiloğlu Bakan Kasapoğlu’na karşı teşekkürlerini dile getirmiştir.

Pelin

Tam bir moda aşığı. Modayı yakından takip ederek hayatını şekillendiren bir bayan. Şuan sanat tarihi bölümünü okumakta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir