Beyaz Ten ve Sarışınlar İçin Harika Makyaj Önerileri

Sarı saç zaten soluk gösterecek bir etkiye sahipken bir de beyaz tenliyseniz işiniz herkesten daha zor gibi görünüyor. Sarışın kadınlar makyaj konusunda oldukça seçici olmalılar. Her rengin uygun olmadığı bu saç rengine özel tercihlerde bulunmalısınız. Eğer saçlarınız karamel, sarı ya da platin rengiyse sizin için harika makyaj önerileri hazırladık.

Öncelikle yüz makyajının temeli olan fondöten seçiminden başlayalım. Her cilt ve saç rengine değişecek olan fondöten seçimi oldukça önemli. Cildinizin alt tonuna göre ve cilt yapınıza uygunluğuna göre tercih edeceğiniz fondöteninizi almadan önce mutlaka boyun bölgenizde deneyin.Yüzünüze ne yakın olan bölgede yapacağınız bu deneme işlemi fondöten seçiminize katkıda bulunacaktır. Elinizde denemek iyi bir fikir değil. Çünkü elinizin tonu yüzünüze göre çok daha koyudur ve bu da sizi yanıltır. Göz makyajınızdan bahsedecek olursak göz makyajınızda seçeceğiniz tonlar da yüzünüzle uyumlu olmalı. Sarışın kadınlar için en uygun göz makyajı tonları kahveler ve toprak renkleri. Eğer bir geceye davetliyseniz koyu renk göz makyajı iyi duracaktır. Koyu renk göz makyajının olmazsa olmazı olan eyelinerı da unutmayın. Dilerseniz eyeliner seçiminizde gri ya da kahverengi tonlarını da kullanabilirsiniz. Bu renkler göz makyajınızı biraz daha yumuşatacaktır.

Sarışın olmanızın makyajdaki en büyük avantajı her renk rujla iyi görünmenizdir. Özellikle kırmızı renk saçlarınızla harika bir uyum içerisinde olacaktır. Özel bir gece de kırmızı gibi iddialı renkler kulanabilirken günlük hayatınızda daha pastel tonlar tercih edebilirsiniz. Nude ve şeffaf rujlardan uzak durmanızda fayda var. Bu tip rujla sizi solgun gösterecektir. Allık konusunda da aynı şansınız devam ediyor. İster pembe tonları ister şeftali tonlarını tercih edin tüm allık tipleriyle saçlarınız uyum içerisinde olacaktır. Allık haricinde dilerseniz bronzer da kulanabilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir