Bebek Odası için Popüler Dekorasyon Fikirleri

Bir bebeğiniz olacağını öğrendiğiniz andan itibaren ona en iyi şartları sağlayabilmek için çırpınmaya başlarsınız. Aylar öncesinden odasını nasıl dekore edeceğinize yönelik araştırmalar başlar. Ailenizin yeni üyesine konforlu ve huzurlu bir ortam yaratmak istersiniz. Bebeğin zevki gözetilemeyeceğinden annenin ne tarz sevdiğine göre değişir bebek odası dekorasyonları. Bazı anne adayları şık ve gösterişli tarzlardan hoşlanırken kimisi sade ve rahat tarzlardan hoşlanır. Burada en dikkat edilen şeyse kuşkusuz konforlu olmasıdır. Yeni doğan bebeğinizin ilerleyen zamanlarda da hayal dünyasının gelişmesine yararı olacak renkli bebek odaları da oldukça popüler seçimlerden. Tabii ki bebek odası denince akla ilk olarak güvenilir bir yatak geliyor. Sonrasında bebeğinizin altını rahatça değiştirebileceğiniz bir komodin, emzirme koltuğu ve fazla ışık yaymayan bir abajur gelecektir. Bebek odası için eşya seçerken özellikle mobilyaların yapıldığı malzemelerin bebeğe zarar vermeyecek malzemelerden olmasına dikkat etmelisiniz. Antibakteriyel malzemeler ve doğal ahşap bebeğiniz için en uygun olanları.

Yatak seçerken bebeğinizin uzun yıllar kullanacağı, parmaklıkları yükselip alçalabilen modeller yararınıza olacaktır. Dilerseniz duvar dekorasyonunda bebeğinizin cinsiyetine göre hayvan figürlerine ya da çiçek desenlerine yer verebilirsiniz. Erkek bebekler için tercih edilen renkler genellikle mavi, kahverengi ve yeşilden oluşuyor. Bu renklere uygun olacak şekilde dilerseniz oda dekorasyonunda ağaç ve kuş desenleri kullanabilir, mekana farklılık katabilirsiniz.

Dilerseniz bebeğinizin odasına kendi ismiyle tablolar yapabilir, bebeğinizi emzirirken ayaklarınızı uzatıp dinlenebilmeniz için puflar yerleştirebilirsiniz. Bebek odasında tercih edeceğiniz halının hem odanızın dekorasyonuna uymasına hem de astım gibi hastalıklara yol açmayan antialerjik yapıda olmasına özen gösterin. Bebeğinizi sıcak tutmaya çalışırken astım gibi yaşam kalitesini düşüren hastalıklara yol açmak istemezsiniz. Bebek odası perdelerinde kalın perdeler kullanmanız güneşin içeri girip bebeğinizi uyandırmasını da engeller.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir