Bal Sarısı Saç Renkleri ve Bal Sarısı Saç Rengi Tonları

Sarı renk saç modasının temel taşları arasında çoktan yerini aldı. Bir çok kadın tarafından vazgeçilmez olan bu renk tek bir tondan ibaret değil tabii ki. Sarı rengi tercih edenler için bir şans olan bu durum cilt, ten ve göz renginize göre tercih yapmanızı da kolaylaştırıyor. Bu yazımızda size sarının en tatlı tonlarından olan bal sarısından bahsedeceğiz.

Bal Sarısı Rengi

Hollywood dünyasında oldukça sevilen Jennifer Aniston’ın da tercihi olan bal sarısı sarı renk tonları arasında en beğenilenlerden biri. Son yıllarda oldukça popüler olan bal sarısı rengi hem iddialı hem de doğal bir renk arayışında olanların ilgisini çekebilecek bir renk. Bal sarısı sarı rengin çiğliğinden uzak daha doğal ve daha sıcak bir renk imkanı sunuyor. Kumral saçlardan vazgeçemeyenlerin de tercih edebileceği bu renk sarı ile kumralın güzel bir karışımı niteliğinde.

Bal sarısı bir ton açık olduğunda sarı bir ton koyu olduğunda ise kumral renge denk gelir. Çok arada bir renk olması nedeniyle saça uygulanması ve tutturulması da oldukça zordur. Kaliteli saç boyalarında bulunabilirliği vardır fakat uygulama açısından doğru rengi elde etmek için kuaförde uygulanması önerilir.

Bal Sarısı Hangi Ten Renklerine Uygundur?

Bal rengi hem koyu tenliler için hem de açık renk tenliler için oldukça uygundur. Açık tenli olup bu saç rengine boyadıktan sonra saçlarınızı bronzlaşmaktan da korkmayın. Beyaz teninizle uyumu kadar bronz teninizle de oldukça uyumlu olacaktır. Açık sarı renk tonları sadece buğday tenliler tarafından tercih edilmeli gibi yargılar varsa da bal sarısı rengi hem esmerler hem de beyaz tenliler için oldukça uygundur. Bu saç rengiyle yapacağınız buğulu göz makyajı da oldukça şık duracak ve görünümünüzü tamamlayacaktır.

 

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir