​Blog Yazarlarının Şaşırtan 8 Güzellik Hilesi

Konu güzellik olunca herkesin kendine sakladığı sırları mutlaka vardır. Nasıl daha beyaz dişlere sahip olurum ile başlayıp saç bakımı nasıl olmalıya kadar uzanan bir listeyi tutamayacağımız için zaman zaman güzellik bloglarından da faydalanırız. Biz bu moda ve güzellik bloglarında oldukça popüler olan 8 güzellik tüyosunu sizler için derledik.

  1. Dişlerinizin renginden memnun olmayabilirsiniz. Gün içinde yiyip içtiklerimize bağlı olarak da dişlerimizde sararmalar meydana gelebilir. Soyduğunuz bir muzun iç kabuğunu dişlerinize sürtüp 10 dakika kadar bekleyin. Sonrasında dişlerinizi fırçalayın. Farkı kendi gözlerinizle göreceksiniz. Muz kabuğunda yer alan potasyum, magnezyum ve manganez dişler tarafından emildiği için dişleriniz birkaç hafta boyunca bu beyazlığa sahip olacaktır.
  2. Tırnaklarınızın zayıflığından şikayet ediyorsanız bu yöntem tam size göre. Sarımsağı ezip boş bir oje şişesine doldurup, oje uygulamasından önce tırnaklarınıza sürün. Bu sarımsakta bulunan selenyum maddesinin tırnaklarınıza işlemesine ve güçlenmelerine neden olacaktır.
  3. Dolgun kirpiklere sahip olmak istiyorsanız maskara kullanmadan önce mutlaka kirpiklerinizi kıvırın. Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra pamuklu bir çubuğu bebek pudrasına daldırarak kirpiklerinize ince bir katman şeklinde sürün. Sonrasında maskara uyguladığınızda kirpiklerinizin uzun ve dolgun göründüğünü farkedeceksiniz.
  4. Eğer saçlarınızın daha koyu renkte olmalarını istiyorsanız çekilmiş kahveyi saç kreminizle karıştırın. Saç maskesi şeklinde uygulayacağınız bu karışımı saçlarınızda ne kadar uzun süre tutarsanız saçlarınız o kadar koyu renk olacaktır.
  5. Sivilce hayatımızın bir döneminde mutlaka derdimiz olmuştur. Eğer sivilceleriniz varsa ve kurtulmak istiyorsanız yapmanız gereken şey etkin maddesi bizmut olan Bizmopen adlı mide ilacını eriterek yüzünüzü sürmek. İçerisindeki salisilik asit sayesinde cildinizdeki yağlar kuruyacak ve sivilcelerinizden kurtulacaksınız.
  6. Saçlarınızı daha yoğun göstermek için birayı açıp bir süre beklettikten sonra saçlarınıza sürebilirsiniz. 15 dakika beklettikten sonra yıkadığınızda farkı göreceksiniz.
  7. Cildinizdeki gözenekleri açmak için buharlı ütüyle ütülediğiniz bir havluyu yüzünüze kapatabilirsiniz.
  8. Kendi rujunuzu kendiniz yapmak için sevdiğiniz bir allık ile dudak nemlendiricinizi karıştırabilir, dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Esra

Modaya yakından ilgi duyan ve siz takipçilerimize moda konusunda güncel bilgiler aktaran tecrübeli bir yazarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir